utorok , 26 mája 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer prvou švajčiarskou žijúcou osobnosťou na pamätnej minci
Foto: TASR

Federer prvou švajčiarskou žijúcou osobnosťou na pamätnej minci

BERN – Švajčiarsky tenisový velikán Roger Federer bude mať už čoskoro svoju podobizeň na švajčiarskych minciach dvoch rôznych nominálnych hodnôt.

Pamätné strieborné mince s nominálnou hodnotou 20 švajčiarskych frankov, na ktorej lícnej strane bude portrét 20-násobného grandslamového šampióna, začne raziť švajčiarska mincovňa Swissmint 23. januára 2020. Od mája 2020 bude vydávať aj zlatú mincu s podobizňou Federera s iným dizajnom v hodnote 50 švajčiarskych frankov.

Švajčiarska vláda uviedla, že prvýkrát v histórii krajiny bude pamätná minca venovaná žijúcej osobnosti. „Roger Federer je pravdepodobne najúspešnejší švajčiarsky športovec a zároveň perfektný ambasádor pre Švajčiarsko,“ uviedla vláda vo svojom vyhlásení. Podľa agentúry AP mincovňa vyrazí v limitovanej edícii 95 000 strieborných mincí s podobizňou Federera, každá bude stáť 30 švajčiarskych frankov.

„Ďakujem Švajčiarsku a švajčiarskej mincovni za túto neuveriteľnú česť a poctu,“ napísal okamžite v reakcii na Twitteri švajčiarsky tenisový fenomén, ktorý pripojil aj prezentačné video.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič potešil všetkých fanúšikov: Mám dobré správy

BELEHRAD – Nemecký tenista Alexander Zverev sa zúčastní na turnajovej tour po Balkáne, ktorú organizuje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + fifteen =