pondelok , 13 júla 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Federer na Australian Open bez veľkých očakávaní, dym ho neznepokojuje
Foto: Twitter/RolexShMasters

Federer na Australian Open bez veľkých očakávaní, dym ho neznepokojuje

MELBOURNE – Roger Federer zajtra odštartuje svoje pôsobenie na Australian Open, do turnaja však nejde s vysokými očakávaniami. Na tlačovej konferencii sa tiež vyjadril k podmienkam panujúcim v Melbourne. 

Švajčiarsku legendu už v pondelok čaká zápas s Američanom Steveom Johnsonom: „Je to trochu zložitá situácia, hrám proti niekomu, kto toho už veľa odohral a je pripravený. On má zápasovú prax, ja nie,“ uvidedol Federer na margo súpera na tlačovej konferencii.

„Tréningy prebiehali dobre, na prípravu som mal dostatok času. Dúfam, že to bude stačiť. Za víťazstvom je však dlhá cesta, preto to musím brať zápas po zápase. Moje očakávania sú celkom nízke,“ zhodnotil pred štartom úvodného grandslamu.

Veľkou témou sú tento rok v Austrálii požiare a zlý stav ovzdušia. Bryden Schnur nedávno Federera obvinil zo sebectva, ten však takéto obvinenia odmieta: „Nemyslím, že môžem urobiť viac, ako som urobil. Som v hráčskej rade, navštívil som riaditeľa a diskutovali sme o tom. Povedal som im, že kľúčom je komunikácia a že hráči potrebujú viac informácií. Nemám obavy, limity sú stanovené.“ 


„Aj ja som začínal v juniorkách a na nižších úrovniach. Frustrácii sčasti rozumiem, naša tour ani náš turnajový kalendár nie sú dokonalé. Niektorí sa budú sťažovať vždy. Tento problém s dymom je pre nás nový, musíme sa s ním popasovať,“ dodal.

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

VIDEO Schmiedlová po zisku titulu: Víťazstvo nad Belindou mi dalo krídla

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na Privatbanka Open. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × one =