Severin Lüthi a Roger Federer (Foto: TASR/AP)

Federer má v pláne veľkolepý návrat: Slová jeho trénera ale fanúšikov nepotešia

BAZILEJ – Už za pár dní oslávi 39. narodeniny, ale zatiaľ sa stále do tenisového dôchodku nechystá. Fenomenálny 20-násobný grandslamový šampión Roger Federer je aj po druhej operácii kolena odhodlaný vrátiť sa do súťažného diania, ale slová jeho trénera Severina Lüthiho teraz sklamú množstvo fanúšikov.
Posledná sezóna kariéry?

Švajčiarsky maestro, ktorý má celkovo na konte už viac ako 100 turnajových titulov, sa chce vrátiť na januárovom Australian Open, kde by rád zaútočil na ďalšie grandslamové prvenstvo. O päť rokov starší Lüthi ale v poslednom rozhovore pre švajčiarske médiá uviedol dosť jednoznačne, že už pôjde zrejme o posledný rok Švajčiara na okruhu ATP: „Roger je po operácii kolena v poriadku a v polovici augusta sa vráti k tréningu, aby bol pripravený na svoju pravdepodobne poslednú sezónu kariéry.“

Okrem tak cenených grandslamových titulov, o ktoré sa už dlhé roky delí Federer výlučne s dvojicou úhlavných rivalov: Novak Djokovič (17) a Rafael Nadal (19), má švajčiarsky velikán aj ďalší veľký cieľ, ktorý by si na sklonku kariéry nesmierne rád splnil. Do zbierky titulov mu totiž chýba olympijské zlato z dvojhry a keďže kvôli pandémii koronavírusu boli tohtoročné hry v Tokiu preložené na budúci rok, Federer tam rozhodne chýbať nemôže.Tokio obrovskou výzvou

„Olympijské hry sú pre mňa obrovskou výzvou, veľmi tam chcem hrať. Do Tokia by som chcel cestovať s celou rodinou. Všetci milujeme Japonsko, a dokonca jedna z mojich dcér by sa rada japonsky naučila,“ prezradil médiám samotný Federer.

Roger Federer
Roger Federer (TASR/AP – Dita Alangkara)

Boj s pandémiou berú vážne

A ako vynútená koronavírusová prestávka poznačila život švajčiarskeho velikána? „Celá moja rodina berie boj s pandémiou veľmi vážne. Ja sám sa vôbec nestýkam s mojimi rodičmi, ani s priateľmi. Snažíme sa to s manželkou vysvetliť aj deťom. Dievčatá majú jedenásť a pochopili vážnosť situácie okamžite. Chalani z toho ešte niekedy nemajú rozum,“ nabonzoval na svoje dva páry roztomilých dvojčiat švajčiarsky fenomén, ktorý sa už v tejto sezóne na kurtoch neobjaví.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

These are challenging times for everyone and nobody should be left behind. Mirka and I have personally decided to donate one million Swiss Francs for the most vulnerable families in Switzerland. Our contribution is just a start. We hope that others might join in supporting more families in need. Together we can overcome this crisis! Stay healthy! Dies sind herausfordernde Zeiten für uns alle und niemand sollte zurückgelassen werden. Mirka und ich haben beschlossen, persönlich eine Million Schweizer Franken für die am stärksten gefährdeten Familien in der Schweiz zu spenden. Unser Beitrag ist nur ein Anfang. Wir hoffen, dass sich andere anschließen, um noch mehr bedürftige Familien zu unterstützen. Gemeinsam können wir diese Krise überwinden! Bleibt gesund! Nous vivons une période difficile pour nous tous et personne ne doit être laissé pour compte. Mirka et moi avons décidé de personnellement faire don d’un million de francs suisses aux familles les plus défavorisées en Suisse. Notre contribution n’est qu’un début. Nous espérons que d’autres se joindront à nous pour aider encore plus de familles dans le besoin. Ensemble, nous pouvons surmonter cette crise! Restez en bonne santé!

Príspevok, ktorý zdieľa Roger Federer (@rogerfederer),

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič, Djordje Djokovič

Ďalšie zmeny v kalendári ATP: Brat Djokoviča riaditeľom presunutého turnaja v Belehrade

LONDÝN – Aprílový tenisový turnaj ATP v Houstone sa neuskutoční ani tento rok. Vlani ho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × three =