Roger Federer
Roger Federer (TASR/AP - Dita Alangkara)

Federer bol obvinený z ovplyvňovania rebríčku: Protekcia, tvrdí Hordorff

BERLÍN – Viceprezident Nemeckej tenisovej federácie Dirk Hordorff v podcaste s názvom „Quiet, please“ obvinil Rogera Federera, že kvôli ochrane svojej pozícii ovplyvnil počítanie bodov počas pandémie koronavírusu.


Zmeny v bodovaní

Hlavní predstavitelia ATP sa rozhodli počas pandémie nahradiť tradičné dvanásťmesačné počítanie bodov do rebríčku ATP systémom, v ktorom sa 18 najlepších výsledkov počíta za obdobie 22 mesiacov. To vyhovovalo aj Rogerovi Federerovi, ktorý v tejto sezóne v dôsledku dvoch operácií kolena štartoval len na Australian Open.

Podľa viceprezidenta Nemeckej tenisovej federácie sa na zmenách v systéme rebríčku mal podieľať aj samotný Švajčiar. „Roger Federer jednoducho zmenil metódu počítania v rebríčku, aby ochránil sám seba,“ uviedol v podcaste Hordorff. „Je to nezodpovedné a nekorektné. Podľa môjho názoru využil svoju vysokú pozíciu v hráčskej rade,“ pokračoval.

Dôkazy o takomto počínaní Federera však chýbajú a zo strany Hordorffa ide o krivé obvinenie. „Ak by k zmene nedošlo, nie je ani v TOP 50,“ dodal Nemec. Ani to však nie je pravda, pretože po sezóne by patrilo švajčiarskej legende 29. miesto.Hordorff patrí medzi skúsených trénerov, počas svojej trénerskej kariéry koučoval hráčov ako Vasek Pospisil či Janko Tipsarevič.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Murray našiel náhradu za Melbourne: Bývalá svetová jednotka ústrednou postavou challengerového podujatia

RÍM – Britský tenista Andy Murray sa po vynútenom odhlásení z úvodného grandslamového turnaja roka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − three =