Home Správy Federer aj v treťom zápase na Turnaji majstrov s víťazstvom

Federer aj v treťom zápase na Turnaji majstrov s víťazstvom

LONDÝN – Druhý muž sveta Švajčiar Roger Federer zdolal vo svojom záverečnom zápase v skupine Borisa Beckera na Turnaji majstrov v Londýne chorvátsku päťku rebríčka Marina Čiliča 6:7(5), 6:4, 6:1.

Od úvodu sa viac bojovalo o podanie Chorváta. Jeho hre nechýbala agresivita, z ktorej pramenilo aj viac chýb. Kľúčové momenty však v prvom sete zvládol. Odvrátil všetky 4 brejkbaly a rozhodnúť musela skrátená hra. Po výsledku 7:5 v nej odvážnejší prístup Čiliča slávil úspech.

Na začiatku druhého dejstva videli diváci na oboch stranách po jednom nevyužitom brejkbale. Švajčiarsky tenista hral v ďalšom priebehu úsporne, skracoval výmeny. V koncovke udrel. Za stavu 5:4 sa hralo takmer výlučne po 2. servise rodáka z Medžugoria, čo využil.

Do tretieho setu vstúpil „Fedex“ oveľa odhodlanejší. Stále skvele podával, púšťal sa aj do dlhších výmen a rýchlo odskočil do vedenia 3:0. V závere hral výborný tenis a čoraz nepresnejšiemu súperovi nič nedovolil.

• Federer prestrieľal Čiliča na esá 17:12
  • čelil len jednému brejkbalu
  • na sieti bol iba 14-krát
  • Čilič spravil 43 nevynútených chýb

„Nastúpil som na zápas s tým, že už od utorka mám semifinále vo vrecku, bolo to tak trochu zvláštne. Chcem sa teraz čo najlepšie pripraviť na sobotňajšie semifinále. Čaká má posledný tenisový víkend v tejto sezóne a dám do toho všetko,“ uviedol Federer po treťom londýnskom víťazstve.

Zápas už nemohol nijak prehovoriť do poradia v skupine. Rodák z Bazileja si za víťazstvo pripíše ďalších 200 bodov do rebríčka ATP. V semifinále narazí v sobotu na Rakúšana Dominica Thiema alebo Belgičana Davida Goffina. Ak turnaj vyhrá, zníži stratu na renkingového lídra Rafaela Nadala na 140 bodov.

O 21:00 SEČ si to o semifinále rozdajú Nemec Alexander Zverev a Američan Jack Sock.