Home Najdôležitejšie Šramková skvele vzdorovala Ostapenkovej – prvý bod však získava Lotyšsko

Šramková skvele vzdorovala Ostapenkovej – prvý bod však získava Lotyšsko

by Jana Sedláková

RIGA – Rebecca Šramková, ktorá nahradila pôvodne nominovanú Viktóriu Kužmovú, prehrala v prvom zápase fedcupového stretnutia proti Lotyššku s Jelenou Ostapenkovou (Riga, tvrdý povrch v hale) po setoch 5:7, 7:6(5), 1:6.

Rebecca v tretej hre odvrátila niekoľko brejkbalových šancí a neskôr sama získala servis Ostapenkovej a šla do vedenia 4:2, ktoré servisom navýšila na 5:2. V ďalšom geme sa na príjme dostala zo stavu 0:40 na zhodu, ale posledný krok nepridala. Potom sama prišla o podanie, viedla však stále 5:4. Ostapenková ale pridala aj brejk na 6:5 a servovala na vedenie 1:0 na sety. Šramková mala sľúbný náskok 30:0, avšak nedotiahla ho a tak sa Lotyška tešila zo zisku prvého dejstva.

Slovenská tenistka začala druhú časť dobre, keď viedla 3:1. Ostapenková však potom otočila a mala navrch 4:3. Lotyška servovala na víťazstvo za stavu 5:4. Šramková však zabojovala a dosiahla dôležitý brejk na 5:5. Druhé dejstvo vyústilo v tajbrejku. Ten bol plný minibrejkov. Ostapenková dvojchybou pustila Šramkovú k setbalu na 6:5 a ten Rebecca využila po ese a vynútila si rozhodujúci set.

V ňom však mala výrazne navrch bývalá lotyššská šampiónka Roland Garros. Ujala sa vedenia 5:0. Šramková potom hrozbu „kanára“ odvrátila podaním. Na riterne prehrávala 0:40, dva mečbaly ešte odvrátila, pri treťom už poslala loptičku von z kurtu.

Pozrite si, aké jasné eso v závere druhého setu dala preveriť Jelena Ostapenková.

• Ostapenková sa dopustila ôsmich dvojchýb
  • na esá viedla Rebecca 7:3
  • obe hráčky trafili prvý servis v pomerne málo prípadoch – Šramková ho zapojila do 46 % výmen, Ostapenková mala o 10 % lepšiu bilanciu
  • na víťazné údery vyhrala Ostapenková 26:17
  • oveľa viac sme však videli nevynútených chýb – Lotyška ich vyprodukovala 58, Slovenka o jednu viac

Na ďalšie stretnutie nastúpi od 17:30 Anna Karolína Schmiedlová proti Lotyššskej jednotke Anastasiji Sevastovovej.