Home Najdôležitejšie Fantastický obrat Kužmovej s Kalinskou: V ceste do finále ich nezastavil ani kanár v prvom sete

Viktória Kužmová

MELBOURNE – Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou sa predstavia vo finále štvorhry WTA Yarra Valley Classic v austrálskom Melbourne. V semifinále zdolali štvrtý nasadený pár Jing-Jing Tuan, Saj-saj Čeng z Číny 0:6, 6:2, 10:5.

Jednoznačný priebeh prvého setu

Už v úvodnom geme mal slovensko-ruský pár dve brejkbalové príležitosti, ktoré však zostali nevyužité. V druhej hre mali naopak tri príležitosti na vyrovnanie, ale Číňanky využili prvý brejkbal a razom viedli 2:0. Po tom, ako Kužmová s Kalinskou opäť neudržala podanie zo 40:0, mal priebeh prvého setu jednoznačný scenár a po 24 minútach svietilo na ukazovateli skóre 6:0.

V druhom sete došlo k rapídnemu zlepšeniu na servise, keď počas celého setu nemal čínsky pár ani jeden brejkbal, naopak Kužmová s jej ruskou parťáčkou prelomili dvakrát podanie a hladko ovládli druhú sadu v pomere 6:2.

Skvelý obrat v supertajbrejku

V rozhodujúcom supertajbrejku sa diali veľké veci! Slovensko-ruský pár prehrával už 1:5, ale neuveriteľnou sériou deviatich fiftínov v rade otočili nepriaznivý vývoj a postúpili do finále, v ktorom vyzvú japonskú dvojicu Šuko Aojama Ena Šibaharaová.

štvorhra – semifinále:
Viktória KUŽMOVÁ, Anna Kalinská (SR/Rus.) – Jing-Jing Tuan, Saj-saj Čeng (Čína-4) 0:6, 6:2, 10:5