Home Najdôležitejšie Fantastický Kovalík po obrate do semifinále ATP turnaja v Hamburgu

Fantastický Kovalík po obrate do semifinále ATP turnaja v Hamburgu

HAMBURG – Úspešný kvalifikant Jozef Kovalík zdolal vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP 500 v nemeckom Hamburgu (1 619 935, antuka vonku) brazílskeho „lucky losera“ Thiaga Monteria 3:6, 6:3, 6:2.

V úvode zápasu bol náš tenista o niečo aktívnejší. Juhoameričan hral trpezlivý tenis založený na dobrom pohybe. Bol to práve on, kto šiel po brejku do vedenia 3:1. Jojo okamžite kontroval, no v ďalších dvoch gemoch ho zrážali vlastné chyby – 2:5. Záver prvého setu si Monteiro postrážil.

Na začiatku druhého dejstva ustál Kovalík tlak súpera a postupne stupňoval svoj výkon. Za stavu 3:2 premenil víťazným inside-out forhendom brejkbal. O výhodu vzápätí prišiel, ale v koncovke ťažil z kreatívnejšieho pojatia a eliminácie nepresností.

V rozhodujúcom sete sa favorizovaný Slovák naďalej skvele pohyboval, z defenzívy prechádzal do smrtiacich protiútokov a v 3. geme sa vďaka tomu dočkal brejku. Vo zvyšnom priebehu mu vychádzalo všetko na čo siahol. Brazílčan naopak neudržal vysoký štandard z úvodu a zakrátko prehrával 1:5. Bratislavský rodák spečatil postup za stavu 5:2, keď premenil po pokazenom forhende súpera prvý mečbal.

• Kovalík zvládol po svojom 1. servise 33 zo 40 výmen
  • Monteira zdolal v Hamburgu aj vo finále kvalifikácie
  • postúpil do druhého semifinále na okruhu ATP (po tohtoročnej Sofii)
  • na antuke vyhral 14. z posledných 15 zápasov

O finále zabojuje zverenec Borisa Borgulu proti víťazovi argentínskeho derby medzi druhým nasadeným Diegom Schwartzmanom a obhajcom titulu Leonardom Mayerom. Už teraz má istých 200 bodov do rebríčka ATP. V jeho onlajn verzii okupuje 82. pozíciu.