Home Najdôležitejšie Fantastický Klein vyradil v Argentíne brazílskeho favorita a je vo finále: Kľúčom k úspechu bol skvelý servis

Lukáš Klein, Peugeot Slovak Open 2020

BUENOS AIRES – Slovenský tenista Lukáš Klein zdolal v semifinále kvalifikácie na turnaji v Buenos Aires brazílskeho tenistu Seybotha Wilda hladko po setoch 6:3, 7:5 a zajtra zabojuje o postup do hlavnej súťaže.

Bezchybný servis ako hlavný kľúč k úspechu

Od úvodu zápasu predvádzali obaja tenisti výborný výkon na podaní a aj napriek tomu, že Klein musel už v prvej hre odvracať dve brejkbalové príležitosti, servis nestratil a bol jeho dominantným úderom. Až do stavu 3:4 sme neboli svedkami žiadneho strateného servisu, ale v ôsmej hre sa podarilo nášmu tenistovi prelomiť podanie Wilda a po 33 minútach sa ujal vedenia v zápase.

Druhý set mal takmer identický scenár, na rýchlej antuke v argentínskom Buenos Aires sa tenisti nedostávali k brejkbalovým šanciam a o osude zápasu rozhodol až brejk v jedenástom geme druhého setu, kedy Klein využil prvý brejkbal a zápas následne hladko dopodával do víťazného konca.

V bitke o hlavnú súťaž sa slovenský tenista stretne s Američanom Escobedom, ktorý mu minulý týždeň uštedril trojsetovú prehru v kvalifikácii v Córdobe.