Home Najdôležitejšie Fantastický Klein víťazom slovenského derby: Po bezchybnom výkone bol Martin bez šance

Lukáš Klein

BUENOS AIRES – Slovenský tenista Lukáš Klein pokračuje vo výborných výkonoch! Po premiérovom postupe do hlavnej súťaže na okruhu ATP zdolal v prvom kole ďalšieho slovenského tenistu Andreja Martina po setoch 6:4, 6:3.

Aj napriek tomu, že Klein nebol na úvod zápasu tak suverénny na podaní ako v predchádzajúcich zápasoch, Martin dve brejkbalové príležitosti nevyužil, za čo následne pykal a v štvrtej hre prišiel o servis. 291. hráč sveta brejk potvrdil a viedol už 4:1. Andrej Martin sa však dokázal vrátiť naspäť do boja o prvý set, sériou troch gemov v rade vyrovnal na 4:4. Koncovka úvodnej sady patrila mladšiemu z tenistov a po 42 minútach viedol Klein 1:0.

V druhom sete obaja tenisti stabilizovali svoje podania, v úvodných piatich gemoch sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej možnosti. V šiestej hre však Klein opäť prelomil podanie svojho súpera a záver zápasu si postrážil a pohodlne vyhral.

V osemfinálovom zápase ho čaká najťažší možný súper v podobe nasadenej jednotky domáci Diego Schwartzman. Držíme palce!