Home Najdôležitejšie Fantastický Gombos v Montpellieri senzačne vyradil niekdajšiu svetovú desiatku

Fantastický Gombos v Montpellieri senzačne vyradil niekdajšiu svetovú desiatku

MONTPELLIER – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do osemfinále dvojhry na turnaji ATP v Monpellieri.

V prvom kole zdolal šiesteho nasadeného Španiela Pabla Carreňa Bustu v troch setoch 3:6, 6:4 a 6:3. Jeho ďalším súperom bude úspešnejší zo súboja medzi Fínom Emilom Ruusuvuorim a Rakúšanom Dennisom Novakom.

Gombos súperovi zobral hneď úvodné podanie v zápase, ale potom ho bývalá svetová desiatka dvakrát brejkla a získala prvý set. V tom druhom sa Slovák dočkal brejku pri záverečnom podaní súpera, po ktorom vyrovnal na 1:1. Tretie dejstvo ale Gombos nezačal ideálne, keď si prehral hneď druhé podanie, ale dokázal rýchlo odpovedať a dvomi brejkami získal tretí set a nesmierne cenný skalp aktuálnej svetovej 29. a turnajovej šestky.