Home Najdôležitejšie Famózny obrat Schmiedlovej proti výborne hrajúcej súperke: V Dubaji postupuje do osemfinále

Anna Karolína Schmiedlová

ABÚ DABÍ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do druhého kola na turnaji kategórie ITF v Dubaji. V prvom kole zdolala po takmer troch hodinách gruzínsku tenistku Ekaterinu Gorgodzeovú po setoch 4:6, 6:2 a 6:3.

Úvod zápasu mala lepší Schmiedlová, ktorá sa rýchlo ujala vedenia 2:0. Jej súperka sa následne rozohrala a sériou štyroch vyhratých hier v rade razom viedla 2:4. Až do konca prvej sady sa nič zaujímavé neudialo, obe hráčky si držali svoje servisy a Gorgodzeová prekvapivo vyhrala prvý set pomerom 6:4.

Prvé štyri hry vyrovnané, následne Schmiedlová zapla

V úvode druhého setu opäť prišla slovenská reprezentantka o podanie a vyzeralo to s ňou zle-nedobre. Následne však kontrovala brejkom a po dvoch udržaných servisoch bol stav druhého setu vyrovnaný. Od stavu 2:2 Schmiedlová zapla na vyššie obrátky a štyrmi hrami v rade vyhrala druhý set pomerom 6:2.

Rozhodujúci set mal podobný priebeh ako ten prvý, opäť slovenská hráčka viedla rýchlo 2:0, ale dvomi hrami po sebe Gorgodzeová vyrovnala na 2:2. Definitívny krok k postupu urobila Schmiedlová ziskom troch hier v krátkom slede, kedy sa ujala vedenia 5:2. V ôsmej hre sa podarilo gruzínskej tenistke odvrátiť 2 mečbaly, ale v ďalšom geme využila naša tenistka na svojom servise hneď prvý mečbal a postúpila do osemfinále.

Zverenka Petra Hubera a kondičného trénera Ladislava Olasza sa v súboji o štvrťfinále stretne s piatou nasadenou Kateřinou Siniakovou z Česka.