Home Najdôležitejšie Famózny Molčan zaskočil favorita a je vo finále: Na Wimbledone si zahrá o hlavnú súťaž

LONDÝN – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil v kvalifikácii na Wimbledone už do finále. V dnešnom zápase vyradil favorizovaného Bosniaka Džumhura po setoch 6:2, 7:6(2).

Od úvodu zápasu obaja tenisti výborne servovali a až do stavu 2:2 sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. Od tohto momentu však prekvapivo prebral iniciatívu Molčan a ziskom štyroch hier v rade strhol vedenie v zápase na svoju stranu.

Druhé dejstvo malo v úvode rovnaký priebeh ako set prvý, ale v tretej hre slovenský tenista prvýkrát v zápase prišiel o servis, ale vzápätí dokázal kontrovať ribrejkom a bolo vyrovnané. Za stavu 4:4 Džumhur opäť brejkol Molčana, ten však znovu dokázal odpovedať ribrejkom a rovnaká situácia sa zopakovala aj v nasledujúcich dvoch hrách. O osude druhého setu tak musela rozhodnúť až skrátená hra. V nej 158. hráč jednoznačne dominoval a postúpil už do finále kvalifikácie.

V dueli o postup do hlavnej súťaže nastúpi proti víťazovi súboja medzi Francúzom Antoineom Hoangom a Rumunom Mariusom Copilom. Molčan, ktorý v máji postúpil do finále turnaja ATP v Belehrade, štartuje v kvalifikácii niektorého z podujatí veľkej štvorky prvýkrát.