Home Najdôležitejšie VIDEO Famózny Molčan vyradil v Hamburgu minuloročného víťaza a 23. hráča sveta: Prehrával už 1:3, ale blysol sa skvelým obratom

Alex Molčan

HAMBURG – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na turnaji v nemeckom Hamburgu už do štvrťfinále. V dnešnom zápase zdolal favorizovaného Španiela Pabla Carrena Bustu po setoch 6:3, 1:6 a 7:6(5).

Molčan mal výborný vstup do zápasu, keď už v druhom geme prelomil servis súpera a po potvrdenom brejku viedol 3:0. V nasledujúcom priebehu si obaja aktéri držali svoje podania a po 39 minútach slovenská jednotka využila hneď prvý setbal a ujala sa vedenia v zápase.

Od druhého setu prebral favorizovaný Španiel taktovku nad zápasom, rýchlo viedol 5:0, Molčanovi sa podarilo odvrátiť hrozbu kanára, ale po druhom využitom setbale Busta vyrovnal na 1:1.

Ani rozhodujúce dejstvo nezačalo pre 48. hráča sveta najlepšie. Španielsky antukár prelomil hneď v úvodnom geme podanie nášho tenistu, ale Molčan za stavu 2:3 po brejku vyrovnal. Nasledoval boj o každý gem, viac brejkbalových príležitostí mal minuloročný víťaz Carreno Busta, ale slovenský daviscupový reprezentant všetky odvrátil a po veľkom boji uspel v tajbrejkovej bitke.

V boji o semifinále Molčan narazí na Chorváta Čoriča, aktuálne až 183. hráča sveta, ktorý sa po zranení pokúša o návrat medzi užšiu špičku. Chorvátsky tenista v úvodných dvoch kolách zdolal Srba Djereho a neobľúbeného Molčanovho súpera Talona Griekspoora z Holandska.