Home Najdôležitejšie Famózny Molčan ovládol česko-slovenské derby a zabojuje o hlavnú súťaž: K víťazstvu mu pomohol skvelý obrat v prvom sete

NEW YORK – Slovenský tenista Alex Molčan nasadený ako osemnásty sa prebojoval do finále kvalifikácie dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open. V New Yorku vyradil v 2. kole Čecha Zdenka Kolářa 6:4 a 6:3.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu, keď obaja tenisti boli v prvých šiestich gemoch na servise stopercentní. V siedmej hre Molčan prvýkrát v zápase stratil podanie, ale následne predviedol skvelý obrat a tromi hrami v rade otočil priebeh prvého setu. Po 47 minútach viedol 1:0.

Slovenský tenista v druhom dejstve pôsobil na servise dominantným dojmom. Počas celej sady stratil na podaní len 5 fiftínov a v ôsmej hre rozhodol o svojom triumfe, keď brejkol Kolářa ku 15.

V boji o hlavnú súťaž narazí na Portugalca Eliasa, ktorý zdolal v dvoch setoch domáceho Blancha.