Home Najdôležitejšie Famózny Molčan je po ďalšom výbornom výkone už vo štvrťfinále: Nad jeho sily nebol ani 305. hráč sveta

OEIRAS – Slovenský tenista Alex Molčan zdolal v osemfinálovom zápase na turnaji v portugalskom Oeiras Chorváta Serdarušiča hladko 6:4, 6:2.

Molčan bol od úvodu duelu aktívnejší a už v prvom geme dokázal prelomiť servis chorvátskeho tenistu a po potvrdení brejku viedol 2:0. V tretej hre mal Alex až neuveriteľných 9 brejkbalových príležitostí, ale ani jednu z nich nevyužil a Serdarušič si po 25 minútach pripísal na svoje konto prvý vyhratý gem v zápase. Slovenský tenista za nevyužité možnosti pykal a Chorvát vyrovnal na 2:2. Koncovka setu patrila Molčanovi, ktorý opäť brejkol svojho súpera a po hodine a šiestich minútach viedol 1:0.

Druhý set bol od začiatku v réžii slovenského tenistu, ktorý rýchlo viedol už 4:1 a koncovku zápasu si po prerušení z dôvodu prehánok postrážil.

Vo štvrťfinále na neho čaká víťaz zápasu medzi domácim Eliasom a Španielom Ortegom-Olmedom.