Lukáš Lacko
Lukáš Lacko (Foto: TASR/AP - Dita Alangkara)

Famózny Lacko zaskočil nasadenú jednotku a má na dosah hlavnú súťaž: Vo finále proti skúsenému súperovi

MONTPELLIER – Slovenský tenista Lukáš Lacko porazil v prvom kole kvalifikácie na turnaji kategórie ATP vo francúzskom Montpellieri nasadenú jednotku Poliaka Majchrzaka po setoch 4:6, 6:4, 6:4. V súboji o hlavnú súťaž sa stretne s nemeckým tenistom Gojowczykom.


V prvých dvoch gemoch sme boli svedkami ľahko udržaných podaní, ale ďalšie dve hry priniesli prvé brejky v zápase. O prvý servis prišiel 109. hráč sveta, no následne dokázal kontrovať ribrejkom. Nasledujúce gemy sa nič zaujímavé neudialo, kľúčová hra prvého setu sa odohrala v desiatom geme, keď Lacko stratil druhé podanie v zápase a prehrával 0:1.

V úvode druhej sady slovenský tenista nevyužil štyri brejkbaly, ale mrzieť ho to nemuselo, v siedmej hre prelomil podanie Majchrzaka čistou hrou a vyrovnal stav stretnutia na 1:1.Rozhodujúci set priniesol poriadnu drámu

V záverečnom sete obaja tenisti bojovali o gemy ako levy, v prvých štyroch hrách sa išlo cez zhody. Lackovi sa podarilo v treťom geme prelomiť podanie poľského tenistu, ale na servise sa trápil, čoho však súper nevyužil. Naskytnutú príležitosť sa Majchrzakovi podarilo využiť až v ôsmom geme, keď využil druhý brejkbal a vyrovnal na 4:4. Lacko odpovedal najlepším možným spôsobom, opäť brejkol 109. hráča sveta a koncovku zápasu si postrážil.

O postup do hlavnej súťaže sa v zajtrajšom zápase stretne s nemeckým tenistom Petrom Gojowczykom, ktorému po úvodnom geme zápasu vzdal Francúz Janvier.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 − six =