Home Najdôležitejšie Famózny Klein zdolal o 140 miest vyššie postaveného súpera: Po výbornom výkone smeruje do štvrťfinále

Lukáš Klein, Peugeot Slovak Open 2020

CHERBOURG – Slovenský tenista Lukáš Klein zvládol vo francúzskom Cherbourg aj druhú prekážku. V osemfinálovom zápase zdolal Rakúšana Rodionova po setoch 4:6, 6:1 a 6:3.

Od úvodu obaja hráči dominovali na svojich servisoch a v prvých šiestich gemoch sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. Siedma hra slovenskému tenistovi však nevyšla a prvýkrát v zápase prišiel o podanie. Rodionov na servise nemal do konca prvej sady žiaden problém a ujal sa vedenia v zápase.

Klein vo zvyšku zápasu ako vymenený

V druhom sete sa Klein zlepšil vo všetkých smeroch, dokázal nájsť recept na časté nábehy Rakúšana na sieť, čo sa prejavilo aj na skóre. Po dvoch brejkoch ovládol druhý set za 24 minút pomerom 6:1.

O osude zápasu musela rozhodnúť až tretia sada, kde aktuálne 297. hráč sveta odvrátil v druhom geme brejkbal. O víťazovi rozhodla prakticky siedma hra, kde Klein využil v poradí šiesty brejkbal a zápas doviedol do úspešného konca.

Vo štvrťfinále sa stretne s domácim Gastonom, ktorý začiatkom októbra senzačne vyradil Wawrinku na French Open a výrazne potrápil aj Thiema.