Home Najdôležitejšie Famózny Federer po dominantnom výkone víťazom turnaja v Halle

Famózny Federer po dominantnom výkone víťazom turnaja v Halle

HALLE – Prvý nasadený Švajčiar Roger Federer deklasoval vo finále turnaja kategórie ATP 500 v nemeckom Halle (1 836 660 EUR, tráva vonku) domácu štvorku žrebu Alexandra Zvereva za 53 minút 6:1, 6:3.

Švajčiarsky fenomén vybehol na svojho súpera s mimoriadne presným a aktívnym tenisom. Domáci mladík márne hľadal svoj rytmus, pôsobil nervóznejším dojmom a v úvodnom dejstve získal jediný gem za stavu 0:4. Až trikrát stratil svoj servis, ktorý ho držal celý týždeň. V druhom sete sa nič nezmenilo. „Fedex“ podával bezchybný víkend. O všetkom rozhodol brejkom na 4:2. V 9. geme premenil po peknom víťaznom voleji hneď prvý mečbal. V celom zápase nedovolil „Sašovi“ nájsť herný rytmus.

• Federer vyhral po svojom 1. podaní 93 percent výmen
  • čelil iba jednému brejkbalu
  • Zverev mal po svojom delovom 1. servise len 53-percentnú úspešnosť
  • v 2. sete sna snažil zmeniť pomer síl na kurte nábehmi na sieť

Roger Federer vyhral svoj 92. singlový turnaj na hlavnom okruhu, štvrtý v aktuálnej sezóne. V Halle získal neuveriteľný 9. titul a na Wimbledone bude zásluhou špeciálneho systému nasadzovania trojkou.