Home Najdôležitejšie Famózna Škamlová úspešnejšia v dramatickej koncovke: V zápase sme boli svedkami neuveriteľného počtu brejkov

Chantal Škamlová

KÁHIRA – Slovenská tenista Chantal Škamlová zdolala v druhom kole na ITF turnaji v egyptskej Káhire 18-ročnú ruskú tenistku Anastasiu Zolotarevovú po setoch 6:7(5), 6:3 a 6:4.

25 brejkov? Počet, ktorý je priveľký aj na ženskom okruhu

Už úvod zápasu ukázal, že príjem bude jednoznačne dominovať nad servisom a tak sa vyvíjal aj celý prvý set. Až do stavu 4:4 si ani jedna z hráčok nedokázala udržať svoj servis a až naša hráčka bola tou, ktorá si v desiatom geme udržala prvé podanie a viedla 5:5. Ak by sme pokračovali v nastolenom trende, dočkali by sme sa ďalšieho brejku, ale v ďalšej hre si premiérovo udržala servis aj ruská tenistka. Opäť sme boli svedkami dvoch brejkov a o osude prvého setu rozhodla až skrátená hra. V tej bola úspešnejšia 18-ročná Zolotarevová a ujala sa vedenia v zápase.

Festival brejkov pokračoval aj v ďalšom sete

Aj druhý set mal podobný scenár ako ten prvý a paradoxne rozhodlo jediné udržané podanie Škamlovej v štvrtej hre, kedy viedla 3:1. Až do konca setu si ani jedna z tenistiek neudržala svoje podanie a tak sa podarilo našej hráčke vyrovnať na 1:1.

Ak by ste čakali posledný set iný priebeh, mýlite sa

Aj v rozhodujúcej sade mali obe hráčky obrovský problém na servise a keď Škamlová prehrávala 3:1, vyzeralo to s ňou zle-nedobre. V piatej hre sa jej podarilo udržať podanie a následne po brejku bolo vyrovnané 3:3. Kľúčový gem sa zrodil v desiatej hre, keď Škamlová udržala len štvrtýkrát v zápase servis a následne sa jej podarilo brejknúť ruskú súperku, ktorá jej k postupu pomohla aj sedemnástimi dvojchybami.

Vo štvrťfinále vyzve slovenská tenistka najvyššie nasadenú domácu Samirovú.