Home Najdôležitejšie Famózna Schmiedlová zdolala favoritku a vo Francúzsku je už vo štvrťfinále: Zápas bohatý na brejky sa rozhodoval v treťom sete

Anna Karolína Schmiedlová

SAINT MALO – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 vo francúzskom mestečku Saint Malo. V druhom kole si poradila s Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou 6:3, 5:7, 6:4 za 165 minút.

Schmiedlová nemala ideálny vstup do zápasu, keď už v prvom geme stratila servis a po následnom premrhaní dvoch brejkbalových príležitostí prehrávala už 0:2. Postupne sa dostala do tempa, získala dve hry v rade, ale v piatom geme opäť neudržala podanie. Od stavu 2:3 pre ukrajinskú tenistku, 115. hráčka sveta predviedla famózny obrat a sériou štyroch gemov v rade strhla víťazstvo v úvodnom dejstve na svoju stranu.

V druhom sete len tri udržané podania

Od úvodu druhej sady sa obe tenistky výrazne trápili na servise, keď po prvom udržanom podaní Kozlovovej, sme v ďalšom priebehu boli svedkami ôsmich brejkov v rade. Schmiedlová vyrovnala na 5:5, ale záver setu patril 27-ročnej Ukrajinke, ktorá vyrovnala na 1:1.

Aj rozhodujúca sada mala podobný scenár ako set druhý, Slovenka rýchlo prehrávala už 0:2, sériou troch gemov obrátila stav na 3:2, ale Kozlovová kontrovala ribrejkom a začínalo sa od začiatku. V koncovke napínavého zápasu udržala pevnejšie nervy Schmiedlová, ktorá využila tretí mečbal a postúpila do štvrťfinále.

Zverenka trénera Petra Hubera a kondičného Ladislava Olasza si v súboji o semifinále zmeria sily s víťazkou srbsko-talianskeho duelu medzi Ninou Stojanovičovou a Jasmine Paoliniovou.

Zdroj: stz.sk, ts