Home Najdôležitejšie Famózna Mihalíková to dokázala: V Hamburgu slávi titul vo štvorhre

Famózna Mihalíková to dokázala: V Hamburgu slávi titul vo štvorhre

HAMBURG – Slovenská tenistka a deblová špecialistka Tereza Mihalíková ovládla spoločne so svojou deblovou parťáčkou Annou Bondarovou sobotné finále na ITF turnaji v nemeckom Hamburgu. V súboji o titul zdolali francúzsko/belgický pár Hesseová/Zimmermannová hladko 6:4, 6:4.

Slovensko-maďarský pár od úvodu veľmi dobre servoval a súperky Mihalíkovej s Bondarovou sa len veľmi ťažko dostávali k brejkbalovým príležitostiam. Dôležitý krok k zisku prvej sady urobili už v tretej hre, kedy sa im podarilo prelomiť podanie Hesseovej so Zimmermannovou a razom viedli 3:1. Až do konca setu sa nič zaujímavé neudialo a oba páry si držali svedomito svoje servisy, úvodné dejstvo skončilo 6:4 pre slovensko-maďarský pár.

Druhý set mal veľmi podobný priebeh ako ten prvý, už v prvej hre sa podarilo Mihalíkovej s jej maďarskou parťáčkou prelomiť podanie ich súperiek a svoj servis si spoľahlivo držali až do stavu 3:2. V šiestej hre prišli po prvýkrát v zápase o podanie a bolo vyrovnané. Od stavu 3:4 získal pár zastúpený našou tenistkou 3 gemy v rade a pohodlne dokráčal k víťazstvu v zápase.

Mihalíková s Bondarovou naposledy triumfovali na turnaji kategórie ITF v Trnave vo februári minulého roku, dnes sa môžu radovať zo zisku ďalšieho titulu.