Home Najdôležitejšie Famózna Kučová zdolala v Monterrey favorizovanú súperku: Na jej rakete skončila 107. hráčka sveta

MONTERREY – Slovenská tenistka Kristína Kučová zvládla prvé kolo kvalifikácie v mexickom Monterrey. V dnešnom zápase zdolala španielsku tenistku Alionu Bolsovovú-Zadoinovovú po setoch 6:3, 7:5.

Slovenská tenistka mala výborný vstup do zápasu, keď po pár minútach vyhrávala už 3:0. Následne sa Zadoinovová oklepala, znížila na 2:3, ale koncovka patrila Kučovej, ktorá najprv brejkla na 4:2 a náskok jedného brejku si postrážila, po 48 minútach viedla 1:0.

Druhá sada bola od úvodu vyrovnaná, 149. hráčka sveta opäť vstúpila do setu lepšie, keď už v treťom geme prelomila podanie Španielky, ale tá následne kontrovala ribrejkom a vyrovnala na 2:2. V nasledujúcej hre však opäť prišla o servis a Kučová si náskok jedného brejku držala až do záveru setu. V desiatom geme podávala na víťazstvo v zápase, ale Zadoinovová brejkla našu tenistku. V koncovke udržala pevnejšie nervy 30-ročná Slovenka a postúpila do finále kvalifikácie.

V boji o hlavnú súťaž vyzve Kučová ukrajinskú tenistku Lesiu Curenkovú.