Foto: Twiter/ATPCup

Elitná desiatka potvrdila účasť na premiérovom ročníku ATP Cupu

SYDNEY – Asociácia tenisových profesionálov (ATP) potvrdila účasť elitnej mužskej desiatky na prvom ročníku ATP Cupu, ktorý sa uskutoční začiatkom januára (3.-12.1.) budúceho roka v Brisbane, Perthe a Sydney. O celkové víťazstvo zabojuje 24 krajín.

Na turnaj sa automaticky kvalifikujú dvaja najvyššie postavení zástupcovia prvých 18 krajín novovytvoreného rebríčka ATP Cupu. Austrália dostane ako usporiadateľ voľnú kartu a o zvyšných piatich účastníkoch rozhodne postavenie ich tímovej jednotky k 13. novembru 2019. Každá krajina môže na turnaj poslať až päťčlenný tím.

Pondelňajší žreb v ikonickej budove opery v Sydney určí zloženie šiestich 4-členných skupín. Hrá sa systémom každý s každým, pričom jeden súboj pozostáva z dvoch dvojhier a jednej štvorhry. Do vyraďovacej časti postúpia dva najlepšie tímy z každej skupiny.  Na základe momentálneho postavenia by sa na turnaji zúčastnili reprezentácie Srbska, Španielska, Švajčiarska, Ruska, Rakúska, Nemecka, Grécka, Japonska, Talianska, Francúzka, Belgicka, Chorvátska, Argentíny, Gruzínska, JAR, Kanady, Veľkej Británie a Austrálie.

Zdroj: TASR

About Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Check Also

tenisová raketa

Pôvodný plán nenaplnia: Koronavírus ovplyvní aj prestížny turnaj ATP Masters 1000 v Paríži

PARÍŽ – Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Paríži odohrajú na budúci týždeň bez prítomnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + eight =