Damir Džumhur (Foto: TASR)

Džumhur sa v rozhovore podelil o vtipný zážitok počas turnaja v Indian Wells

Bosnianska tenisová hviezda Damir Džumhur (28) odhalil vtipnú spomienku, ktorá sa mu stala pred pár rokmi na Tour. Džumhur bol hosťom podcastu s názvom Sport Klub’s Wish&Go, kde hovoril o živote na okruhu ATP a o niektorých veciach, ktoré sa dejú za „zatvorenými“ dverami.


Jednou z vecí, o ktorej hovoril, bolo to, že hráči sa niekedy vyhýbajú pobytu v hoteloch počas turnajov a namiesto toho prespávajú v dome osoby, ktorú poznajú. V roku 2014 trénoval Džumhura bývalý bosniansky tenista Amer Delič. Ten sa z rodinných dôvodov nemohol zúčastniť v pozícii trénera na spomínanom turnaji v Indian Wells a tak odporučil jeho zverencovi známeho, u ktorého by mohol prespať.

Delič pred odletom dal Džumhurovi adresu, na ktorej sa údajne mal nachádzať dom jeho známeho. Bosniansky tenista pricestoval do Ameriky ráno o druhej, kde ho čakal jeho bratranec, aby ho zaviezol na danú adresu.

Následne sa stalo to, na čo Džumhur asi len ťažko zabudne

Džumhur našiel dom s adresou, ktorú dostal, ale nenašiel akýsi odkaz, ktorý mu mal zanechať majiteľ domu. Rozhodol sa, že sa zloží v obrovskej hale, ktorá pripomínala garáž, to Džumhurovi nevadilo, lebo bol už veľmi unavený z dlhého cestovania. Hneď po tom, ako zaspal, ho zobudil obrovský krik neznámeho chlapa, ktorý sa ho pýtal čo tu robí. Spočiatku si Damir myslel, že je to žart, no čoskoro si uvedomil, že pravdepodobne vstúpil do nesprávneho domu.Majiteľ bol poriadne rozhorčený a tak sa ho snažil Džumhur upokojiť. Povedal mu, že je profesionálny tenista, ktorý hral už aj proti Rafaelovi Nadalovi, majiteľ domu mu samozrejme neveril, ale neskôr sa všetko vysvetlilo.

Následne vyplývalo na povrch, že Delič mal pochybiť a pomýliť si jedno číslo a to bol dôvod, prečo Džumhur vstúpil do neznámeho domu, dom, do ktorého mal ísť bol hneď vedľa. Majiteľ domu, kde Džumhur omylom zablúdil mu ponúkol, že môže u neho prespať, no bosniansky tenista nižšieho vzrastu sa pobral do správneho domu. O niekoľko dní na to, majiteľ domu, kde Džumhur omylom zablúdil ho prišiel osobne na zápas povzbudiť a od tejto vtipnej spomienky sa rok čo rok stretávajú v dejisku Indian Wells, kde si spolu zájdu na večeru.

Zdroj: TS

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (31.10.): Trojlístok tipov z prestížneho turnaja v Paríži

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú chýbať naše tipérske odporúčania. Naša pozornosť je dnes upriamená …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + 17 =