Home Najdôležitejšie Dve finále v priebehu dvoch týždňov: Šramková bojovala, ale ďalšieho titulu sa v Slovinsku nedočkala

Rebecca Šramková

OTOČEC – Slovenská tenistka Rebecca Šramková nezopakovala v Slovinsku finálový triumf z minulého týždňa.

Slovenská turnajová sedmička v dnešnom finále nenaplnila proti gréckej súperke Valentini Grammatikopoulouovej rolu favoritky, keď turnajovej dvojke za hodinu aj 39 minút podľahla dvakrát 4:6 a nezopakovala tak triumf z májového súboja v Bundeslige, kde súperku zdolala 6:3, 6:4

Grécka víťazka pritom vo všetkých štyroch predchádzajúcich vystúpeniach vyhrala len po trojsetových bitkách, kým Šramková na ceste do druhého finále v priebehu dvoch týždňov nestratila ani jediný set.

Napriek prehre sa Šramková po druhom finále v priebehu dvoch týždňov v online rankingu posunula z 222. miesta na 213. priečku rebríčka WTA.