Home Správy Druhý hrací deň v Bratislave: Molčan vyhral už 11. zápas za sebou

Druhý hrací deň v Bratislave: Molčan vyhral už 11. zápas za sebou

BRATISLAVA – Na ITF Futures turnaji v Bratislave (15 000 USD, antuka vonku) sa dnes dohrali zápasy 1. kola. Zoznam Slovákov v 2. kole rozšírili Alex Molčan a Michal Selecký.

Molčan pokračuje v neuveriteľnom ťažení

V Bratislave štartuje Alex Molčan s voľnou kartou, ale opäť ho možno označiť za hlavného favorita. Dnes mu vzdoroval Čech Tadeáš Paroulek iba 51 minút. Alex stratil jediný gem za stavu 5:0 v prvom sete. Vyhral už 11. zápas za sebou, pričom jeho skvelú formu znásobuje fakt, že sa v tom skrýva 22 úspešných setov. V boji o štvrťfinále vyzve Slovinca Mikeho Urbaniju.

• (WC) Alex Molčan vs Tadeáš Paroulek 6:1, 6:0

Selecký prvýkrát v kariére do 2. kola

Michal Selecký sa doteraz nikdy v kariére nedostal medzi profesionálmi do 2. kola dvojhry. Dnes sa všetko zmenilo v dueli so siedmym nasadeným krajanom Patrikom Némom. Z kvalifikácie rozohratý Selecký mal na začiatku zápasu dvakrát manko brejku, ale vždy bleskovo kontroval a od stavu 2:2 favorita prevýšil. Patrik, ktorého v poslednom čase trápia zdravotné problémy, následne vzdal. O štvrťfinále si to rozdá Michal s Talianom Antoniom Massarom.

• (Q) Michal Selecký vs (7) Patrik Néma 6:2, skreč Néma

Ďalší traja Slováci v 1. kole neuspeli

Marek Semjan je suverénne najskúsenejší Slovák na turnaji. Vo dvojhre sa mu v poslednej dobe príliš nedarí, čo potvrdil prehrou s ruským kvalifikantom Alexandrom Ševčenkom. V prvom sete doplatil na tri straty podania. V druhom otočil z 0:2 na 6:4, no hoci otvoril tretie dejstvo brejkom, v ďalších minútach nemal žiadnu šancu. S voľnou kartou hrajúci Ivan Košec získal proti rakúskej päťke žrebu Pascalovi Brunnerovi len tri gemy. Kvalifikant Samuel Hodor sympaticky vzdoroval štvrtému nasadenému Danilovi Kaleničenkovi z Ukrajiny, ale v záveroch setov rozhodli skúsenosti.

• Marek Semjan vs (Q) Alexander Ševčenko 4:6, 6:4, 1:6
  • (WC) Ivan Košec vs (5) Pascal Brunner 2:6, 1:6
  • (Q) Samuel Hodor vs (4) Danilo Kaleničenko 4:6, 3:6

Prvé kolo majú za sebou aj deblisti

Lukáš Klein s Patrikom Némom pre problémy druhého menovaného na súboj 1. kola nenastúpili. Ďalej tak ide náš David Damian Brna s Čechom Danielom Vrbom. Andrej Glváč s Tomášom Líškom prehrali so štvrtým nasadeným českým tandemom Petr Michnev/Antonín Štěpánek po setoch 3:6, 6:2, 5:10.