Home Správy Druhý hrací deň Next Gen ATP Finals opäť doménou favoritov

Druhý hrací deň Next Gen ATP Finals opäť doménou favoritov

MILÁNO – Aj dnešný druhý hrací deň na podujatí Next Gen ATP Finals v talianskom Miláne (1 335 000 USD, tvrdý povrch v hale) prial favoritom.

Casper Ruud – Alejandro Davidovich Fokina 3:4(2), 4:3(2), 4:2, 3:4(2), 4:1

Druhé kolo zápasov A skupiny odštartovala poriadna dráma. Obaja hráči začali zaváhaním na svojom podaní, ďalšie podobné problémy však v prvom sete nemali. V skrátenej hre jasne dominoval španielsky tenista. Nór mu to v druhom dejstve, odohranom bez brejkov, vrátil identickým tajbrejkovým víťazstvom 7:2. V tretej časti prevzal favorit iniciatívu a za stavu 3:2 uspel druhýkrát na príjme. Vo štvrtom sete vyrovnal z 1:3 na 3:3, ale tretí zápasový tajbrejk sa stal korisťou Davidovicha Fokinu. V rozhodujúcom dejstve favorit zabral a stratil jediný gem.

Alex de Minaur – Miomir Kecmanovič 4:1, 4:3(4), 1:4, 4:0

Do súboja nezdolaných hráčov vstúpil v A skupine vo veľkom štýle favorit. V prvom sete zaknihoval dva brejky a jediný gem pustil súperovi za stav 2:0. V druhom dejstve prehrával 1:3, ale manko zmazal a v dôležitej skrátenej hre ukázal pevnejšie nervy – 7:4. Srb si vypracoval po brejku zo štvrtého gemu náskok 3:1 aj v tretej časti. Tentoraz sa oň nenechal pripraviť a vynútil si pokračovanie. V ňom bol na kurte de Minaur suverénny a uštedril protivníkovi „kanára“.

Frances Tiafoe – Ugo Humbert 4:2, 4:3(5), 3:4(4), 4:1

Úvodný zápas B skupiny rozohral lepšie Američan, ktorému stačil v prvom sete brejk na 2:1. Druhé dejstvo súboja kvalitne podávajúcich tenistov brejk neprinieslo, v skrátenej hre otočil Tiafoe z 3:5 na 7:5. Podobný priebeh mala aj tretia časť, v ktorej však zvládol tajbrejk lepšie francúzsky mladík. Americký hráč sa po znížení zdravo nahneval a vo štvrtom sete získaval od stavu 0:1 gemy iba on.

Jannik Sinner – Mikael Ymer 4:0, 4:2, 4:1

Program sa uzavrel poriadnym debaklom. Domáci 18-ročný najmladší účastník turnaja nepustil do stavu 4:0, 1:0 súpera k ničomu. V ďalšom priebehu druhého dejstva mu Ymer sekundoval, ale pri manku 2:3 ho po tretí raz zradilo podanie. V treťom sete sa odpútal Sinner do vedenia 3:0 a o chvíľu zápas bez väčších problémov doservoval. Ako prvý získal istotu postupu do semifinále.