Home Správy Druhý hrací deň v Ču-chaji: Sakkariová a Vekičová z hry von

Druhý hrací deň v Ču-chaji: Sakkariová a Vekičová z hry von

ČU-CHAJ – Turnaj WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji (2 419 844 USD, tvrdý povrch v hale) pokračoval ďalším triom zápasov. Maria Sakkariová a Donna Vekičová už majú účinkovanie v základnej skupine za sebou.

Grékyňa Maria Sakkariová ukončila v úvode programu svoje čuchajské vystúpenie, keď prehrala aj druhý zápas v Ružovej skupine. Po výsledku 6:2, 3:6, 6:1 ju zdolala Elise Mertensová z Belgicka. V prvom sete ťažila belgická favoritka z dvoch brejkov. Oba si pripísala čistou hrou. Za stavu 1:1 resp. 4:2. V druhom dejstve viedla Sakkariová 4:0 i 5:1 a vyrovnanie si už ujsť nenechala. V rozhodujúcej časti stratila Mertensová jediný gem pri vlastnom podaní za stavu 2:0. O postup do semifinále si to rozdá s Bieloruskou Arynou Sabalenkovou.

Dva zápasy má na konte aj Chorvátka Donna Vekičová v Azalkovej skupine. I ona je bez šance na semifinále. Dnes podľahla 6:7(6), 2:6 Ukrajinke Dajane Jastremskej. Prvý set sa zaobišiel bez brejkov, v skrátenej hre sa podarilo rodáčke z Odesy otočiť zo 4:6 na 8:6. V piatom geme druhého dejstva premiérovo prelomila servis súperky, čím odskočila do vedenia 3:2. Frustrovaná Vekičová ťahala v koncovke za kratší koniec. Jastremskú čaká v priamom súboji o postup zo skupiny Holanďanka Kiki Bertensová.

Kaméliová skupina sa v závere dnešného programu iba začala hrať. V americkom derby zvíťazila Sofia Keninová nad Alison Riskeovou 6:4, 6:4. V celom dueli nečelila žiadnemu brejkbalu, navyše bola mimoriadne efektívna. V úvodnom dejstve sa blysla za stavu 2:2 čistou hrou na príjme, v druhom zopakovala rovnaký kúsok už pri skóre 1:1. Boli to zároveň jediné dve hry na podaní, v ktorých mala Riskeová problémy.