Boris Becker
Boris Becker (Foto: TASR/AP)

Drsní dozorcovia, šibenica či zdrogovaní väzni: Čo čaká Borisa Beckera?

Boris Becker mieri do väzenia. Čakajú ho veľmi ťažké časy…


Šesťnásobný grandslamový víťaz Nemec Boris Becker bol odsúdený na dva a pol roka do väzenia. Dôvodom bolo viacero trestných činov v súvislosti s jeho nepriaznivou finančnou situáciou a dlhmi.

Švajčiarsky Blick informuje o tom, že Becker si odpyká svoj trest v neslávne známom londýnskom väzení Wandsworth. Beckera nečaká žiadna prechádzka ružovou záhradou…

Väzenie nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti Londýna je známe nekompromisnými dozorcami, ktorí nerozlišujú, či sa jedná o vraha alebo tenisovú legendu.

Britský novinár a dokumentarista Chris Atkins si pobyt v tomto väzení vyskúšal a podľa jeho svedectva je bežné užívanie drog niektorými väzňami.

Luxusné nehnuteľnosti vymení Becker za priestor s veľkosťou 6,5 metra. Dokument o väznici Wandswort odvysielala v minulosti BBC. Reportéri strávili vo väznici týždeň a boli svedkami niekoľkých pokusov o útek.

Vo väznici Wandswort sa nachádza aj šibenica, no v súčasnosti je už len pripomienkou čias dávno minulých, keď slúžila na popravy.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Piatok 27. januára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví dvojica slovenských zástupcov. Jamrichová o deblový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × four =