Home Najdôležitejšie Dramatické slovenské derby Gombosa s Kovalíkom v Canberre rozhodol jediný brejk

Dramatické slovenské derby Gombosa s Kovalíkom v Canberre rozhodol jediný brejk

Norbert Gombos

CANBERRA – Slovenský tenista Norbert Gombos na challengerovom podujatí v austrálskej Canberre s dotáciou 130 000 USD, zvládol z pozície turnajovej štvorky aj svoje druhé vystúpenie.

Gombos v slovenskom derby proti Jozefovi Kovalíkovi nestratil ani set aj keď o osude celého stretnutia rozhodol jediný zápasový brejk, na ktorý favorizovaný Gombos dosiahol hneď v druhej sete, potom si už obidvaja hráči až do konca zápasu držali servis.

Gombos za hodinu aj 26 minút zvíťazil 6:3, 7:6(4), keď krajanovi nastrieľal až 12 es (Kovalík polovicu z toho) a využil jeden z dvoch ponúknutých brejkbalov. Kovalík nevyužil ani jeden zo štyroch v zápase a mrzieť ho muselo hlavne vedenie 40:0 v druhej hre na podaní Gombosa a následne aj setbal za stavu 6:5.

Gombos tak v Canberre zabojuje už o semifinále, keď sa proti nemu postaví nenasadený japonský súper Yosuke Watanuki.