utorok , 14 júla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Dominik Hrbatý: Musel by prísť silný impulz, aby ma to presvedčilo
Foto: TASR

Dominik Hrbatý: Musel by prísť silný impulz, aby ma to presvedčilo

Pre Dominika Hrbatého bude víkendový daviscupový zápas proti tenistom Česka zrejme derniéra vo funkcii kapitána slovenského tímu.


Hráčom sa už poďakoval za robotu, ktorú v uplynulých troch rokoch odviedli. Po dueli v Prahe plánuje ísť s nimi na pivo.

„Chlapci mi pripravili krásne zážitky. Po ľudskej stránke sa posunuli, urobili neuveriteľný kus roboty. Vytvorili výbornú partiu, do ktorej sa nám podarilo začleniť aj Lukáša Lacka s Martinom Kližanom, hoci majú obrovské egá. Po návrate do Bratislavy pôjdeme všetci spolu na pivo, sme všetci veľká rodina,“ zdôraznil Hrbatý.

Hrbatý, Kovalík
foto: TASR

Vo federálnom derby pôjde najmä o prestíž:  „Ideme si to hlavne užiť. Na rozdiel od marcového súboja v bratislavskom NTC teraz nebude žiaden stres. Aj keby niečo nevyšlo, nepôjde o postup na finálový turnaj. Chlapci aspoň zažijú pocit ostrých zápasov a budú mať šancu dostať sa do rytmu.“Hrbatý nevylúčil, že v budúcnosti sa na kapitánsku stoličku vráti:  Možno to bude o päť rokov, možno aj o rok, keď sa zídu okolností. Musel by prísť silný impulz zvonku, aby ma to presvedčilo. Páči sa mi spôsob kapitánovania, ktorý praktizuje Francúz Yannick Noah, je to v tomto smere môj vzor. Nedrží sa tam dlho, no vždy keď príde, tím ožije a dostane nový impulz. Takto by to malo fungovať.“

Zdroj: TASR

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Naomi Ósaková

FOTO Ósaková so sestrou boduje aj mimo kurtu: Po ich módnych rúškach sa len tak zaprášilo

NEW YORK – Dvojnásobná japonská grandslamová šampiónka a niekdajšia svetová jednotka Naomi Ósaková navrhla spolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × five =