štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kritizovaný Thiem zareagoval na list tenisového zázraku z Afriky
Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Lee Jin-man)

Kritizovaný Thiem zareagoval na list tenisového zázraku z Afriky

VIEDEŇ – Rakúsky tenista Dominic Thiem (26) v uplynulých dňoch a týždňoch čelil záplave kritiky potom, čo sa mu nepozdávala podpora tenistov z nižších poschodí rebríčka v neľahkých časoch pandémie koronavírusu. Najlepšia tenistka v krajine Inés Ibbouová (21) poslala Rakúšanovi kritický list, na ktorý teraz aktuálna svetová trojka zareagovala.


Venus aj Kyrgios sa postavili proti nemu

Kontroverzné výroky Thiema vyvolali búrku nevôle v tenisovej komunite a na stranu afrického zázraku sa okamžite postavili aj osobnosti ako napríklad Venus Williamsová či Nick Kyrgios. Svetová trojka sa ale bráni pred kritikmi tým, že podľa jeho slov si nikto neprečítal celý jeho rozhovor a tak si nesprávne vyložili jeho vyhlásenia.

Thiem odmietol prispievať do fondu na pomoc hráčom, čo odsúhlasil aj Djokovič či sedem riadiacich orgánov tenisu. Podľa Rakúšana ani jeden z hráčov netrpí hladom a množstvo tenistov nižšej úrovne dokonca ani nie je na profesionálnej úrovni a domnieva sa, že finančnú pomoc by skôr potrebovali iní ľudia.

Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP – Lee Jin-man)

Dostal list od afrického zázraku

Aktuálna svetová 620. Ines Ibbouová zaslala Thiemovi otvorený list, v ktorom Rakúšana žiadala k prejaveniu rešpektu hráčom a hráčkam, ktorí si prešli napríklad tým čo ona. Africký zázrak, ako hráčku označovali mnohí odborníci, totiž vyrastal v neľahkých podmienkach a k rozvoju nesporného talentu Alžírčanke vždy chýbali potrebné financie, ktorých mal napríklad samotný Thiem vždy dosť, keďže pochádza z pomerne zámožnej tenisovej rodiny.Chce si sám vybrať, komu pomôže

Svetová trojka sa teraz pokúsila obrániť svoje predošlé kontroverzné vyhlásenia a Thiem odpovedal na list alžírskej tenistky. „Celé video som nepozeral, ale videl som, čo povedala. Ide o to, že nikto nečítal celý rozhovor, ktorý som dal. Všetky noviny a časopisy o tom mali titulky, čo bolo nespravodlivé. Keby si ľudia prečítali všetko, nezískali by tieto mýlne presvedčenia. To je prvá vec,“ uviedol Rakúšan v rozhovore pre L´Equipe a jedným dychom dodáva: „Mnoho hráčov si bezpochyby zaslúži podporu. Chcem si však sám vybrať, komu pomáham. Nechcem byť donútený nikomu dávať peniaze.“

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

VIDEO Bublik trafil podávačku loptičiek: Na jeho reakciu však určite nezabudne

HAMBURG – V zápase prvého kola medzi 56. hráčom sveta Bublikom a Španielom Ramosom došlo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + 20 =