Alexandr Dolgopolov
Alexandr Dolgopolov (Foto: TASR/AP - Dita Alangkara)

Dolgopolov po škandále vyvedenej ženy s ukrajinskou vlajkou vyzýva k rebélii: Skúste to spraviť znovu!

KYJEV – Incident fanúšičky s ukrajinskou vlajkou vykázanej z ruského súboja na prestížnom podujatí v americkom Cincinnati okamžite rozvíril vlnu diskusií a k vyjadrujúcim sa na pálčivú tému sa pridal aj dnes už bývalý ukrajinský tenista Alexandr Dolgopolov.


Problémom veľkosť vlajky

Bizarný moment sa odohral počas súboja ruských tenistiek Kalinskej a Potapovovej, keď rozhodkyňa Morgane Laraová nechala vykázať fanúšičku s veľkou ukrajinskou vlajkou. Tá svoje miesto opustila až po príchode bezpečnostných pracovníkov, ale posledné informácie hovoria, že problémom nebola vlajka samotná, ale jej veľkosť. „Žena bola požiadaná, aby vlajku odniesla, ale na turnaji mohla zostať,“ uviedla k inkriminovanému momentu agentúra Reuters.

VIDEO Škandál na turnaji v Cincinnati: Ženu s ukrajinskou vlajkou dali vyviesť z ruského súboja

Bývalá ukrajinská hviezda a niekdajšia svetová trinástka ale týmto rečiam neverí a Dolgopolov vo svojom vyjadrení dokonca nabáda fanúšikov k podobným činom. „Naša krajina sa topí v krvi a barbarskom násilí, žiadny Rus nebude šikanovať tichého priaznivca s ukrajinskou vlajkou. Majte trochu rešpektu,“ začína svoj odkaz 33-ročný rodák z Kyjeva.Výzva k fanúšikom

„Všetkých ľudí, ktorí obdivovali môj tenis a plánovali navštíviť americké turnaje, žiadam o jednu vec. Prineste si ukrajinskú vlajku na akékoľvek zápasy ruských a bieloruských tenistov,“ pridal svoju výzvu štvrťfinalista Australian Open z roku 2011, ktorý na sociálnych sieťach veľmi často rieši situáciu vojenskej agresie Ruska na Ukrajine.

Dolgopolov neverí ani vysvetľujúcim faktom o tom, že problémom bola len veľkosť vlajky, ktorú si fanúšička na ruský súboj priniesla a nie vlajka ako taká: „Pekný politický pokus, ale nie. Malo sa to povedať na začiatku, nie až potom.“ Ukrajinec zároveň varoval organizácie ATP a WTA pred podobnými zásahmi ako tomu bolo v Cincinnati: „Skúste to urobiť znova!“„Každý Rus, ktorého uráža ukrajinská vlajka, by mal zostať doma, kde vidí iba svoju domovskú vlajku. Bránite ich a hovoríte, že sú určite proti vojne a potom, čo sú urazení vlajkou krajiny, ktorú sa snažia zničiť. Pravda je taká, že mnohí z nich vojnu podporujú,“ zakončil tvrdú kritiku

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Jozef Kovalík

Slováci v akcii: Utorok 28. marca

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 21 slovenských zástupcov. Kovalík a Gombos na challengeroch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 5 =