Foto: TASR

Dôležitý fedcupový duel Slovensko – Veľká Británia vyžrebovaný

BRATISLAVA – V bratislavskom NTC prebehol pred malou chvíľou žreb kvalifikačného fedcupového zápasu medzi Slovenskom a Veľkou Britániou, ktorého víťaz postúpi na finálový turnaj do Budapešti (14. – 19. apríla).

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a britská jednotka Heather Watsonová nastúpia v piatok o 16:00 proti sebe v úvodnej dvojhre. V druhom singli si na antuke v bratislavskom NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová s britskou dvojkou Harriet Dartovou.

Sobotňajší program v AXA aréne otvorí o 16:00 súboj tímových jednotiek Viktórie Kužmovej s Heather Watsonovou. Po nich by sa mali na kurte objaviť Anna Karolína Schmiedlová s Harriet Dartovou. Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták tandem Viktória Kužmová/Magdaléna Rybáriková, britská kapitánska Anne Keothavongová predbežne nahlásila pár Naiktha Bainsová/Emma Raducanuová.Britky pricestovali do Bratislavy bez svojej jednotky Johanny Kontovej. Vlaňajšiu semifinalistku Roland Garros dlhodobo trápi zranenie kolena a ešte pred štartom Australian Open oznámila, že Fed Cup v prebiehajúcej sezóne vynechá. K dispozícii nie je ani Katie Boulterová – strojkyňa vlaňajšieho víťazstva nad Kazachstanom. Hlavnou rozhodkyňou bratislavského stretnutia bude Talianka Maria Cristina Barbaranová, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Portugalčan Carlos Ramos a Chorvátka Adelka Cinková.Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Djokovič vo Viedni šokujúco končí: Taliansky lucky loser svetovú jednotku zmietol z kurtu!

VIEDEŇ – Senzačne hladký koniec pripravil taliansky outsider Lorenzo Sonego na halovom podujatí vo Viedni …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + thirteen =