Home Najdôležitejšie Dodig s Poláškom sú v Madride po výhre nad skúseným párom už vo štvrťfinále: V dramatickom závere udržali nervy na uzde

Filip Polášek, Ivan Dodig

MADRID – Čerství grandslamoví šampióni z Australian Open Filip Polášek s Ivanom Dodigom zdolali v osemfinále na turnaji v Madride nemecko-rumunský pár Krawietz/Tecau po setoch 6:4, 6:7(2) a 10-7.

Polášek s Dodigom boli od úvodu presvedčivejší na servise, svojich súperov nepúšťali k brejkbalovým príležitostiam a práve oni boli tým párom, ktorý mal v prvých dvoch hrách tri brejkbalové možnosti, ktoré však zostali nevyužité. Za stavu 4:4 sa slovensko-chorvátsky pár už nemýlil a po 41 minútach viedol 1:0.

V druhej sade bol opäť dominantou servis oboch dvojíc a počas celého dejstva sme neboli svedkami žiadneho brejku a tak sa o osude druhého setu rozhodovalo až v skrátenej hre. V nej Krawietz s Tecauom nestratili po servise ani fiftín a bolo vyrovnané. Vyvrcholenie celého duelu prišlo až v supertajbrejku, kde udržali pevnejšie nervy grandslamoví šampióni a postúpili do štvrťfinále.

V boji o semifinále narazia Dodig s Poláškom na víťazov zápasu medzi Gille/Vliegen a Bublik/Garín.