utorok , 14 júla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič za nič nemôže. Vláda ho oklamala, bráni hviezdu epidemiológ
Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Darko Vojinović)

Djokovič za nič nemôže. Vláda ho oklamala, bráni hviezdu epidemiológ

Srbský epidemiológ Zoran Radovanovič je absolútne presvedčený, že svetová tenisová jednotka Novak Djokovič si nezaslúži byť jediným vinníkom koronavírusového škandálu na ním organizovanej Adria Tour.


Rodák z Belehradu si chcel nedávno splniť svoj detský sen a priviesť špičkových tenistov na Balkán. Jeho nápad sa však skončil malou katastrofou.

Celkom štyria hráči, ktorí sa zúčastnili na Adria Tour, vrátane 17-násobného grandslamového šampióna Djokoviča, boli testovaní pozitívne na koronavírus. Okrem Srba Djokoviča, ďalšími infikovanými boli Grigor Dimitrov, Borna Čorič a Viktor Troicki. Nepríjemné ochorenie postihol aj realizačných členov či rodiny hráčov. Na podujatiach Adria Tour v Belehrade a v Zadare boli davy ľudí bez akýchkoľvek opatrení, hráči si potriasli rukami a objímali sa.Organizátori podujatia Adria Tour trvali na tom, že neporušujú žiadne pravidlá, pretože opatrenia vydané vládami v Srbsku a Chorvátsku boli v súlade s celou akciou. Epidemiológ Radovanovič naznačuje, že Djokovič bol obomi vládami oklamaný. Nemohol si byť vraj vedomý toho, aká je zlá situácia.

„Všetko sa to stalo preto, že Novak chodil na tenkom ľade. Nebolo to bezpečné. Epidemiologická situácia bola oveľa horšia, ako sa mu naznačovali. Zlyhal však systém. Nevedel si predstaviť, že by ho naše orgány oklamali. Konal na základe rady odborníkov a úradov,“ dodal.

Zdroj: sport.pravda.sk

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Naomi Ósaková

FOTO Ósaková so sestrou boduje aj mimo kurtu: Po ich módnych rúškach sa len tak zaprášilo

NEW YORK – Dvojnásobná japonská grandslamová šampiónka a niekdajšia svetová jednotka Naomi Ósaková navrhla spolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + 8 =