Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Darko Vojinović)

Djokovič za nič nemôže. Vláda ho oklamala, bráni hviezdu epidemiológ

Srbský epidemiológ Zoran Radovanovič je absolútne presvedčený, že svetová tenisová jednotka Novak Djokovič si nezaslúži byť jediným vinníkom koronavírusového škandálu na ním organizovanej Adria Tour.


Rodák z Belehradu si chcel nedávno splniť svoj detský sen a priviesť špičkových tenistov na Balkán. Jeho nápad sa však skončil malou katastrofou.

Celkom štyria hráči, ktorí sa zúčastnili na Adria Tour, vrátane 17-násobného grandslamového šampióna Djokoviča, boli testovaní pozitívne na koronavírus. Okrem Srba Djokoviča, ďalšími infikovanými boli Grigor Dimitrov, Borna Čorič a Viktor Troicki. Nepríjemné ochorenie postihol aj realizačných členov či rodiny hráčov. Na podujatiach Adria Tour v Belehrade a v Zadare boli davy ľudí bez akýchkoľvek opatrení, hráči si potriasli rukami a objímali sa.Organizátori podujatia Adria Tour trvali na tom, že neporušujú žiadne pravidlá, pretože opatrenia vydané vládami v Srbsku a Chorvátsku boli v súlade s celou akciou. Epidemiológ Radovanovič naznačuje, že Djokovič bol obomi vládami oklamaný. Nemohol si byť vraj vedomý toho, aká je zlá situácia.

„Všetko sa to stalo preto, že Novak chodil na tenkom ľade. Nebolo to bezpečné. Epidemiologická situácia bola oveľa horšia, ako sa mu naznačovali. Zlyhal však systém. Nevedel si predstaviť, že by ho naše orgány oklamali. Konal na základe rady odborníkov a úradov,“ dodal.

Zdroj: sport.pravda.sk

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + 9 =