utorok , 14 júla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič v ohrození: Po Dimitrovovi má koronavírus aj domáca hviezda Adria Tour
Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Darko Vojinović)

Djokovič v ohrození: Po Dimitrovovi má koronavírus aj domáca hviezda Adria Tour

ZADAR – Zdá sa, že až príliš uvoľnené opatrenia počas podujatia organizovanom Novakom Djokovičom Adria Tour, si vyberú svoju daň. Len včera prišiel s informáciou o pozitívnom teste Bulhar Grigor Dimitrov a dnes rovnaký výsledok oznámila aj domáca hviezda Borna Čorič.


Práve Chorvát v prvom vystúpení nedal šancu Dimitrovovi (4:1, 4:1), ktorý následne z turnaja pre chorobu odstúpil. Následne pred tisíckami fanúšikov domáca hviezda podľahla srbskej jednotke Djokovičovi (1:4, 3:4) a v poslednom vystúpení Čorič zdolal po dvoch tesných setoch Krstina (4:3, 4:3).

Potom, čo Bulhar oznámil infikovanie novým typom koronavírusu, sa pochopiteľne ostatní tenisti dali otestovať a Čorič rovnako ako Dimitrov skončil s pozitívnym testom: „Zdravím všetkých, chcem vás informovať, že som pozitívny na Covid-19. Prosím všetkých, ktorí boli so mnou v kontakte posledné dni, aby sa dali otestovať. Ospravedlňujem sa, ak som niekomu spôsobil problém. Cítim sa dobre a nemám príznaky. Dávajte na seba pozor. Posielam všetkým veľa lásky!“V ohrození je tak určite aj srbská svetová jednotka a organizátor podujatia. Djokovič totiž predtým v Belehrade absolvoval športové zápolenia s Dimitrovom, napríklad kontaktný basketbal a podobne a taktiež si spolu s Thiemom, Zverevom a ďalšími užíval odviazanú afterpárty, pri ktorej sa podobne ako pri samotnom hraní nedodržiavali prakticky žiadne opatrenia.

Novak Djokovič a Grigor Dimitrov (Foto: TASR/AP – Zvonko Kucelin)

Nole v Zadare odohral súboj s Čoričom, ktorý má koronavírus už potvrdený, a tak sa dá očakávať, že aj srbský šampión môže byť v ohrození a v najbližších hodinách fanúšikovia budú netrpezlivo očakávať, či test potvrdí nákazu aj u Djokoviča.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Naomi Ósaková

FOTO Ósaková so sestrou boduje aj mimo kurtu: Po ich módnych rúškach sa len tak zaprášilo

NEW YORK – Dvojnásobná japonská grandslamová šampiónka a niekdajšia svetová jednotka Naomi Ósaková navrhla spolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + 17 =