Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Djokovič sa prihovoril za svojich tenisových kolegov: TOTO je zoznam požiadaviek na riaditeľa Australian Open

ADELAIDE – Srbský tenista Novak Djokovič sa aktuálne nachádza v povinnej karanténe v austrálskom Adelaide a aj k nemu sa dostala správa o veľkých problémoch s prísnymi podmienkami v Melbourne. Preto sa rozhodol napísať list riaditeľovi Australian Open, kde žiada zlepšenie podmienok pre jeho tenisových kolegov.


Djokovič spoločne s Williamsovou či Nadalom absolvujú karanténu v Adelaide, kde sa pred samotným štartom Australian Open zúčastnia jednodňovej exhibície.

Správa o prísnej karanténe neobišla ani svetovú jednotku

O rozruch sa v sobotu postarali tri pozitívne testované osoby z dvoch z celkového počtu 17 charterových letov, na ktorých sa dopravili tenisti do Melbourne a Adelaide. Ďalší pozitívny výsledok mal v nedeľu jeden z členov vysielacieho tímu, ktorý priletel do Austrálie z Los Angeles. Ani jeden z pozitívne testovaných ľudí nebol tenista. Medzi infikovanými však boli Sylvain Bruneau, tréner šampiónky US Open 2019 Biancy Andreescuovej, a ešte jeden nemenovaný kouč. Všetky štyri osoby mali pred odletom do Austrálie negatívne výsledky testov.

Všetci ľudia na palubách boli miestnymi hygienickými úradmi vyhodnotení ako blízke kontakty a museli sa na 14 dní povinne uzavrieť do hotelových izieb. Spomínaných 47 hráčov tak nemôže ani trénovať. Podľa lokálnych médií by mali byť medzi nimi Viktoria Azarenková, Sloane Stephensová, Angelique Kerberová či Kei Nišikori. Ostatní tenisti, ktorí pricestovali do dejiska Australian Open inými letmi a neprišli do úzkeho kontaktu s infikovanými, musia síce tiež absolvovať dvojtýždňovú karanténu, ale podľa zdravotného protokolu majú dovolené každý deň trénovať päť hodín.Požiadavky Djokoviča na riaditeľa Tileyho

  1. Fitness vybavenie a ďalší tréningový materiál vo všetkých miestnostiach
  2. Decentné jedlo pre tenistov, ktoré elitný športovec potrebuje
  3. Skrátenie počtu dní prísnej izolácie bez možnosti trénovania a vykonanie ďalších testov, ktoré potvrdia, že sú hráči negatívni
  4. Možnosť kontaktu so svojím trénerom či fyzioterapeutom, ktorí mali negatívny PCR test
  5. Ak dostanú predchádzajúce návrhy zelenú, ďalšou podmienkou je ubytovanie hráčov a trénerov na rovnakom poschodí
  6. Presunutie čo najviac tenistov do súkromných domov, kde je k dispozícii kurt na trénovanie (v podaní Djokoviča ide skôr o utópiu)

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Famózny obrat Kovalíka v Córdobe: Aj napriek skratu v prvom sete, dokázal v dramatickej koncovke uspieť

CÓRDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík zvládol dramatickú koncovku v osemfinálovom zápase na ATP turnaji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 10 =