Home Australian Open Djokovič poriadne preverený – štvrťfinále Australian Open mu neušlo

Djokovič poriadne preverený – štvrťfinále Australian Open mu neušlo

MELBOURNE – Najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič zdolal vo 4. kole grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) 15. nasadeného Rusa Daniila Medvedeva v štyroch setoch 6:4, 6:7(5), 6:2, 6:3.

V prvom sete bol lepším hráčom srbský tenista. Za stavu 2:2 odolal brejkbalu, vzápätí sám udrel na príjme. V koncovke síce zaváhal, keď nedoservoval na 6:3, no po zmene strán ukončil boj na riterne.

Druhá časť bola tiež spočiatku v réžii favorita. Vo štvrtej hre prelomil podanie súpera, ale o pár minút ho nepremenený brejkbal na 5:1 vyviedol z tempa. Začal kopiť chyby, zatiaľ čo Medvedev stupňoval svoj výkon. Vyrovnal, vynútil si tajbrejk a v ňom uspel po výsledku 7:5.

Na začiatku tretieho dejstva bola mierna prevaha na strane Rusa. Nevyužil však za stavu 2:1 tri brejkbaly za sebou, následne stratil servis a postupne viditeľne strácal sily. Djokovič sa blysol parádnym obratom na 6:2.

Vo štvrtom sete pokračoval „Nole“ v stabilnom výkone. V druhom geme ustál brejkbal, nalomil psychiku súpera a okamžite sa sám presadil na riterne. V ďalšom priebehu bol v kľúčových momentoch mimoriadne odolný, za stavu 5:3 premenil víťazným inside-out forhendom v poradí tretí mečbal na príjme.

• Dkokoič spravil viac nevynútených chýb (50:49)