streda , 5 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič potešil všetkých fanúšikov: Mám dobré správy
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Kamran Jebreili)

Djokovič potešil všetkých fanúšikov: Mám dobré správy

BELEHRAD – Nemecký tenista Alexander Zverev sa zúčastní na turnajovej tour po Balkáne, ktorú organizuje Novak Djokovič.

Líder svetového rebríčka, ktorý plánuje usporiadať sériu miniturnajov a zápasov v období, keď pre pandémiu koronavírusu zrušili všetky podujatia ATP do 31. júla, to oznámil v pondelok: „Mám dobré správy, Saša Zverev potvrdil, že príde do Belehradu.“


Zverev sa pripojí k Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi a Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi, ktorí sa predstavia na prvom turnaji série od 13. do 14. júna v Belehrade. „Jadranská tour“ by mala trvať do 5. júla a pokračovať v chorvátskom Zadare, bosnianskych mestách Banja Luka a Sarajevo i na zatiaľ neznámom mieste v Čiernej Hore. Zatiaľ nie je jasné, či sa budú miniturnaje konať s divákmi. „Verím, že do 13. júna sa zmenia opatrenia a možno budeme mať aj publikum,“ uviedol Djokovič.

Finančný výťažok z turnajov poputuje na rôzne charitatívne účely. „Všetky príjmy, či už od sponzorov, z národných či medzinárodných vysielacích práv, všetko pôjde humanitárnym organizáciám,“ dodal Srb.Turnaje pod hlavičkami ATP a WTA prerušili v marci a nevrátia sa minimálne do konca júla. Informovala o tom agentúra AP.

Zdroj: TASR

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Koronavírus ich oberie o prémie: Organizátori US Open znížili pre pandémiu dotáciu

NEW YORK – Víťazi mužskej i ženskej dvojhry tenisového grandslamu US Open zarobia tri milióny …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − two =