Home / Najdôležitejšie / Djokovič plánuje vážnu debatu s Federerom a Nadalom
Novak Djokovič
Foto: TASR/AP

Djokovič plánuje vážnu debatu s Federerom a Nadalom

MADRID – Dve tímové súťaže, ATP Cup a Davis Cup, hráčom vŕtajú v hlave. Srb Novak Djokovič vraví, že treba zvážiť ich zlúčenie, na čo apeloval pred troma týždňami v Paríži Španiel Rafael Nadal.

„Nehovoril som o tom s ‚Rafom‘ a Rogerom, lebo rozhodnutie bolo prijaté už pred nejakým časom. ITF a Kosmos rozhodli, že zmenia formát. ATP vyvíjala vlastný pohár, ktorý sa odohrá v januári, takže už bolo jasné, aká je situácia,“ uviedol „Nole“ citovaný portálom Tennis World na margo toho, že on, Nadal i Federer sú členmi Rady hráčov ATP. Spoločne sú v nej však všetci traja až od augusta.

„V Austrálii uvidíme, ako bude fungovať ATP Cup. Podľa mňa bude úspešný, lebo sa na ňom zúčastnia top hráči a koná sa pred Australian Open. V prvom rade nadišiel čas, aby o tom (zlúčení tímových súťaží) diskutovali šéfovia ATP a WTA. Ja sa pozhováram s Rogerom a ‚Rafom‘, a opýtam sa ich na ich názory. Sme súčasťou rady, ale nerozhodujeme,“ zdôraznil prezident Rady hráčov ATP Djokovič.

„Myslím si, že ľudia majú mylnú predstavu, že my traja rozhodujeme o všetkom v tenise. Nie je to pravda. Naše názory sú, samozrejme, vážené, ale štruktúra je iná. Rozhodnutia vytvárajú rady a lídri rôznych subjektov,“ dodal srbský tenista.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × three =