Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

Djokovič ostro skritizoval médiá: Klamete a nie je to prvýkrát

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič splnil svoje predsezónne ciele a zakončil rok na poste svetovej jednotky. Ku koncu sezóny neboli jeho výsledky optimálne, ale to ho až tak podľa jeho slov nemrzelo, mrzela ho však iná vec. Srb už dlhšiu dobu bojuje s nie najlepším vzťahom k novinárom.


O ikone svetového tenisu nemožno pochybovať. Švajčiarsky tenista Roger Federer už dlhú dobu patrí medzi obľúbencov nie len fanúšikov, ale aj svetových médií. Pevné miesto má aj jeho konkurent Rafael Nadal. Jediný, kto z veľkej trojky zaostáva, je práve sedemnásťnásobný grandslamový šampión Novak Djokovič.

Zatiaľ čo Federer s Nadalom ťahajú za jeden povraz a sú idolmi vo všetkých smeroch pre veľké množstvo tenisových fanúšikov, Djokovič ide proti prúdu. Nedávno opustil funkciu predsedu hráčskej rady a založil vlastnú organizáciu PTPA.

Srb neústale bojuje s médiami, čo vyvrcholilo minulý týždeň, keď zahraničné médiá informovali o opätovnom kandidovaní Djokoviča do hráčskeho koncilu ATP, ktorý nedávno opustil.

Djokovič: Prečítal som si o sebe, že som pokrytec

„Na internete som o sebe čítal, že som pokrytec, keď som sa ako zakladateľ PTPA chcel vrátiť do hráčskej rady. To nie je vôbec pravda, hovoril som úplne o niečom inom a následne z toho vyšla takáto „kačica“, ktoré dehonestuje moju osobu,“ zúrila svetová jednotka.A následne vysvetlil, ako to celé bolo. „Ja som žiadnu kandidatúru do hráčskej rady nepodával, to ostatní tenisti ma navrhli ako kandidáta, pretože to chceli a odhlasovali!“

Tento fakt podľa Djokoviča novinári zamlčali s úmyslom poškodiť jeho meno v očiach verejnosti. „Klamú a nie je to prvý prípad. Začínam si na to zvykať. Na kolená ma to rozhodne nezrazí, práve naopak, motivuje ma bojovať pre to, čo pomôže športu a jednotlivým tenistom,“ dodal na záver rodák z Belehradu.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tallon Griekspoor, Istanbul Challenger

Tenisové tipy (20.1.): Trojlístok zaujímavých analýz z Istanbulu

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tradičné trio tipérskych odporúčaní, ktoré uvádzame …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + nine =