sobota , 11 júla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič opäť ukázal, že má veľké srdce: Srbská jednotka darovala ďalšie milióny
Foto: TASR/AP Photo/Kamran Jebreili)

Djokovič opäť ukázal, že má veľké srdce: Srbská jednotka darovala ďalšie milióny

BELEHRAD – Srbská svetová jednotka Novak Djokovič opäť potvrdil, že má srdce na správnom mieste. V marci spolu s manželkou Jelenou venovali rodnému Srbsku na boj proti novému koronavírusu milión eur, ale to zo strany Noleho ani zďaleka nebolo všetko.

Ďalšia pomoc rodnému Srbsku

Srbský fenomén teraz prišiel s ďalšou veľkorysou iniciatívou na pomoc domovskému Srbsku, ktoré zaznamenalo už viac ako 11 tisíc prípadov koronavírusu a takmer 250 mŕtvych na ochorenie covid-19. Djokovič venoval ďalších päť miliónov eur na pomoc srbskému zdravotníctvu, tiež charitatívnym organizáciám srbskej pravoslávnej cirkvi a najzraniteľnejším skupinám spoločnosti.

Pomohol aj Španielsku a Taliansku

Už predtým Nole prispel do ťažko skúšaných zdravotníckych zariadení v Taliansku a Španielsku, teda dvoch európskych krajinách, ktoré pandémia zasiahla najvýraznejšie a spôsobila obrovské škody. Djokovič financoval nákup množstva respirátorov a ďalších zdravotníckych potrieb. Keďže tam má množstvo priateľov a známych, v Španielsku dokonca žije jeho brat, neváhal ani chvíľu a pomohol trpiacim európskym krajinám.„Milé Taliansko, aj keď prechádzaš veľmi ťažkým obdobím, viem, že v tejto situácii nie ste sami. Podporujeme vás a posielame vám našu lásku, naše modlitby a želáme vám, aby ste zostali silní a prekonali tieto ťažké dni. Zostaňte silní, odvážni, sebavedomí, zdraví a jednotní. Všetko bude v poriadku,“ uviedol Djokovič na sociálnych sieťach.

Daroval viac ako šesť miliónov

Presná suma, ktorú daroval na pomoc Španielsku a Taliansku nebola síce nikdy zverejnená, ale keď si spočítame všetky Noleho dary z nedávnej minulosti, je to slušný balík. Djokovič je, čo sa týka prize money (zárobku z tenisu bez zárobkov za reklamy od sponzorov), najlepšie plateným tenistom a v neľahkých časoch neváhal vytiahnuť viac ako šesť miliónov eur na pomoc iným.Čo sa týka celkového zárobku je síce srbská jednotka medzi elitou, ale na 23. priečke je ďaleko ďaleko za odvekým rivalom Rogerom Federerom. Ten sa ako historicky prvý tenista dostal na trón, keď za uplynulý rok podľa renomovaného magazínu Forbes zarobil dohromady až neuveriteľných 106,3 milióna dolárov, Novak „len“ 44,6 milióna.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Rysuje sa nám tenisový škandál na aktuálne hraných exhibíciách? Viac ako dvadsať tenisových zápasov malo byť zmanipulovaných

LONDÝN- Minimálne dvadsaťštyri tenisových zápasov, ktoré sa odohrali na exhibičných turnajoch v čase pandémie koronavírusu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + 17 =