Home Australian Open Djokovič nečakane hladko zdolal Nadala – má rekordný titul z Australian Open

Djokovič nečakane hladko zdolal Nadala – má rekordný titul z Australian Open

MELBOURNE – Srb Novak Djokovič zvíťazil  vo finále grandslamového Australian Open nad Španielom Rafaelom Nadalom po setoch 6:3, 6:2, 6:3.

Srbský tenista mal dominantný úvod zápasu, keď sa ujal vedenia 3:0, mal brejkbal aj na 4:0, ale Nadal tento stav nedopustil a znížil. Na príjme však nemal v celom prvom dejstve žiadnu šancu, získal jednu výmenu. Rodák z Belehradu tak dokráčal bez komplikácií k zisku prvého setu.

Ani v druhom dejstve sa Nadal nedokázal presadzovať na príjme. Srb získal najskôr brejk na 3:2 a neskôr pridal aj druhý na 5:2, čím už prakticky rozhodol o druhom sete. Čistou hrou na podaní potom Djokovič náskok potvrdil a šiel do vedenia 2:0 na sety.

V treťom dejstve sa Djokovič ujal brejkového vedenia 2:1 a náskok držal.  Neskôr za stavu 2:3 sa Nadal po prvý raz dostal ku brejkbalu, ktorý ale zostal nevyužitý. Keď Srb viedol 5:3, dostal sa na riterne ku dvom mečbalom, prvý nezužitkoval, po druhom sa už radoval z víťazstva.

• Djokovič sa siedmym triumfom osamostatnil na prvom mieste mieste medzi historickými lídrami v počte titulov z Melbourne
  • Djokovič vedie vo vzájomnej bilancii nad Nadalom už 28:25
  • po prvom servise získal Srb 80 % výmen
  • po druhom 84 %
  • vyprodukoval deväť nevynútených chýb
  • dominoval aj na víťazné údery 34:21

Včera sa víťazkou medzi ženami stala Naomi Osaková, čím sa zopakovalo zloženie šampiónov z nedávneho US Open. Viac o jej včerajšom triumfe si prečítajte tu.