Home Najdôležitejšie Djokovič po vyše dvojhodinovom boji do finále v Madride

Djokovič po vyše dvojhodinovom boji do finále v Madride

by redakcia tenisovysvet.sk

MADRID – Srb Novak Djokovič, nasadený ako prvý, zvíťazil v semifinále turnaja ATP Masters 1000 v Madride (7 279 270 EUR, antuka vonku) nad Rakúšanom Dominicom Thiemom v dvoch tajbrejkoch 7:6(2), 7:6(4).

Do zápasu lepšie vstúpil Rakúšan, ktorý v treťom geme prelomil podanie súpera. Djokovič si zlepšenou hrou na riterne vzal stratené podanie naspäť v šiestej hre. Hráči zlepšili hru na servise a prvý set tak dospel až do tajbrejku. V ňom mal jasnú prevahu Srb.

Thiem v druhom sete zlepšil svoju hru, bol aktívnejší a v šiestom geme vzal Djokovičovi podanie. Srb si vzal stratené podanie požičané okamžite naspäť a následne vyrovnal. Zdalo sa, že rozhodujúci brejk prišiel za stavu 5:5, Thiem spravil niekoľko chýb a Djokovič šiel podávať na víťazstvo v zápase. Posledný krok nezvládol, a tak sa šlo znova do tajbrejku. V ňom bol znova lepší „Nole“, ktorý pri svojom servise za stavu 6:4 využil hneď prvý mečbal.

• Srb využil všetky tri brejkbaly, ktoré mal
  • po prvom podaní získal 74 % výmen
  • upravil vzájomnú zápasovú bilanciu s Thiemom už na 7:2
  • pre Srba pôjde už o 48. finále na turnajoch Masters 1000

Vo finále sa Novak Djokovič stretne s lepším z dvojice Rafael Nadal – Stefanos Tsitsipas.