Home Najdôležitejšie Djokovič cez austrálsku senzáciu s prehľadom do semifinále US Open

Djokovič cez austrálsku senzáciu s prehľadom do semifinále US Open

NEW YORK – Šiesty nasadený Srb Novak Djokovič zdolal v poslednom štvrťfinále grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) Johna Millmana z Austrálie presvedčivo 6:3, 6:4, 6:4.

Srbský fenomén mal rázny vstup do zápasu. Odskočil do vedenia 3:0, čo v rámci prvého setu rozhodlo. Rodák z Brisbane mal jedinú šancu zdramatizovať priebeh až v závere, keď „Nole“ servoval na víťazstvo.

Na začiatku druhého dejstva odolal Millman štyrom brejkbalom, s ďalším si poradil v siedmej hre. Zverencovi Mariána Vajdu sa nakoniec nízka efektivita pri využívaní takýchto šancí nevypomstila. Za stavu 4:4 sa konečne dočkal úspešnej realizácie možnosti na brejk, po zmene strán predviedol ďalší suverénny gem na podaní.

V treťom sete odskočil belehradský rodák po rýchlom brejku a jeho potvrdení do vedenia 3:1. Húževnatý Austrálčan ešte dokázal vyrovnať, ale v závere sa ukázalo, na čej strane je väčšia kvalita. Srb uspel na riterne znova v deviatom geme, aby následne spečatil postup čistou hrou.

• Djokovič premenil len 4 z 20 brejkbalov
  • iba raz si pomohol esom
  • spravil obrovský počet 53 nevynútených chýb pri 29 víťazných úderoch, súper mal podobnú bilanciu 46:24

Vo svojom 11. miestnom semifinále si Novak Djokovič zmeria sily s Japoncom Keiom Nišikorim, ktorý vydoloval postup cez Chorváta Marina Čiliča.