Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Antonio Calanni)

Djokovič a tí ďalší: Tenisová sezóna odštartuje už v decembri, január bude poriadne nabitý

BRATISLAVA – Len pred niečo viac ako týždňom skončila uplynulá tenisová sezóna a už teraz sa môžeme tešiť na tú ďalšiu, ktorá pomaly ale isto klope na dvere.


Tradičný začiatok nového ročníka je na programe na prelome kalendárnych rokov a hneď prvý mesiac nového roka prinesie deväť mužských aj ženských podujatí tej najvyššej úrovne, čerešničkou na torte bude tradične grandslamový Australian Open.

Už 29. decembra odštartuje premiérový ročník novej tímovej súťaže United Cup, na ktorom budú o trofej v Austrálii bojovať zmiešané národné výbery mužov aj žien i keď bez slovenskej účasti. Finálové duely sa odohrajú ôsmeho januára v Sydney.

Od 1. januára odštartuje prestížne austrálske podujatie Adelaide International 1, pre mužov pôjde o akciu ATP 250, pre ženy WTA 500. V tom istom termíne bude prebiehať aj mužský turnaj ATP 250 v indickom Puné a tiež ženský turnaj WTA 250 v novozélandskom Aucklande.Od deviateho januára bude tenisová sezóna pokračovať kvartetom podujatí, pôjde o turnaje Adelaide International 2 (opäť ATP 250, WTA 500) a v rovnakom termíne sa budú hrať aj podniky ATP 250 v Aucklande a WTA 250 v Hobarte.

Už deviateho januára odštartuje kvalifikácia na úvodný grandslam sezóny a hlavná sú´taž vrcholného podujatia Australian Open odštartuje o týžden neskôr.

Novak Djokovič by mal v príprave na Australian Open štartovať na Adelaide International 1 a konkurenciu by mu okrem iných mali robiť aj Andy Murray či Jannik Sinner, zo žien prisľúbila účasť Bieloruska Azarenková.Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Slovensko, Davis Cup, Peter Benjamín Privara, Lukáš Pokorný, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Tibor Tóth

Vymaľované bolo už po štvorhre! Ohlasy holandských médií po najrýchlejšom triumfe nad Slovenskom

AMSTERDAM – Ohlasy holandských médií na víťazstvo 4:0 nad tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 4 =