Home Správy Albot v Delray Beach s premiérovým titulom v kariére

Albot v Delray Beach s premiérovým titulom v kariére

by Dominika Mikušiaková

DELRAY BEACH – Radu Albot zdolal vo finále turnaja kategórie ATP 250 v Delray Beach (651 215 USD, tvrdý povrch vonku) Dana Evansa po setoch 3:6, 6:3, 7:6(7).

V úvodnom dejstve sa ako prvý sa na servise súpera presadil moldavský tenista, Evans však okamžite kontroval. Následne sa v šiestom geme blysol čistou hrou na príjme a záver úvodného dejstva si bez väčších problémov postrážil.

O víťazovi druhého setu rozhodol brejk Albota zo štvrtého gemu. Evans mal za stavu 2:4 dve šance na ribrejk, Moldavčan ich však skúsene odvrátil. Následne síce nevyužil dva setbaly na príjme, všetko si však následne vynahradil na podaní, keď druhý set doservoval čistou hrou.

Rozhodujúci set sa vyvíjal lepšie pre moldavského tenistu, ktorý viedol 2:1 s výhodou brejku. Za tohto stavu bol zápas prerušený pre dážď. Po prestávke britský hráč zlepšil výkon, v ôsmom geme manko zmazal a vynútil si tajbrejk. V ňom sa po dramatickom priebehu radoval Albot, ktorý odvrátil tri mečbaly a po dvojchybe súpera premenil hneď svoj prvý.