Home Správy Del Potro sa po skvelom výkone proti Isnerovi pozrie do semifinále US Open

Del Potro sa po skvelom výkone proti Isnerovi pozrie do semifinále US Open

NEW YORK – Juan Martín del Potro (3. v poradí ATP) zdolal vo štvrťfinále US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) domáceho Johna Isnera (11.) po setoch 6:7(5), 6:3, 7:6(4), 6:2.

V prvom dejstve hráči podľa očakávaní dobre servovali. Jediný brejkbal ponúkol John Isner za stavu 5:5, no zostal nevyužitý. Rozhodnutie tak muselo prísť až v tajbrejku. V ňom ako jediný stratil servis na 4:3 del Potro a to rozhodlo skrátenú hru v prospech Američana.

V druhom sete sa podarilo Argentíncovi brejknúť súpera a dostal sa do vedenia 4:1. Americký dlháň ďalšie brejkbaly nepripustil, ale del Potro už náskok z rúk nepustil a vyrovnal na 1:1 na sety.

Tretí set priniesol brejkbaly na oboch stranách, ale všetky zostali nezužitkované. Opäť sa tak rozhodovalo v tajbrejku. V ňom šiel po chybe súpera do minibrejku na 3:2 del Potro. Tento náskok si už postrážil a dovolil Isnerovi uhrať iba dva body.

Štvrté dejstvo skvele odštartoval del Potro, keď viedol už 3:0. Neskôr mohol navýšiť aj na 4:0, ale Američan ho do dvojitého brejku nepustil. Následne Argentínec ustál brejkbalovú príležitosť súpera a definitívne zlomil zápas. Za stavu 5:2 na riterne sa dokonca chopil šance a uzavrel stretnutie pri prvej prvej príležitosti.